19:45 14. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Välisuudised
lühendatud link
4410

Vene sõjaväepolitsei hakkas patrullima Süüria Aleppo provintsi Manbiji piirkonda Türgi piiri ääres, teatas ajakirjanikele politsei pressiesindaja Jusup Mamatov.

TALLINN, 8. jaanuar – Sputnik. Pärast seda, kui Ameerika Ühendriigid otsustasid väed Süüriast välja viia, pöördusid YPG kurdi enesekaitseüksused Damaskuse poole palvega võtta üle nende piirkondade kontroll, sealhulgas ka Manbijis, ning kaitsta neid Türgi sissetungi eest, vahendab RIA Novosti.

USA riigisekretär Mike Pompeo
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Detsembri lõpus sisenesidki Süüria väed Manbiji. Jaanuari alguses teatas Süüria kaitseministeerium, et Manbijist lahkus umbes 400 YPG võitlejat, kes suundusid Eufrati idakaldale - kus rühmitused kavatsevad keskenduda võitlusele ISISe * terrorirühmitusega.

"Täna alustati turvatsooni patrullimist Manbijis ja selle ümbruses. Ülesanne on tagada vastutusalas turvalisus, kontrollida relvastatud rühmituste asukohta ja liikumist," ütles Mamatov.

Ta selgitas, et esimene sõjaväepolitseinike patrullmarsruut kulgeb piki Manbiji "lähedal asuva turvatsooni tagalapiiri. Sõjaväelased sõitsid läbi provintsi põhjaosa Melmira, Ajami, Elanly, Elibafari linnade mitukümmend kilomeetrit, kusjuures marsruuti hakatakse tulevikus regulaarselt muutma, lisas Mamatov.

Türgi ja Venemaa asuvad koordineerima sõjategevust Süürias >>

Tema sõnul saavad sõjaväepolitseinikud kohalikelt elanikelt infot relvapeidikute ja lõhkemata mürskude kohta, mis on terroristide okupatsiooni ajast maha jäänud.

Ameerika vägede lahkumine Süüriast

2018. aasta detsembri keskel kuulutas USA president Donald Trump ISISe * terrorirühmituse Süürias võidetuks, märkides, et see oli ainus põhjus Ameerika sõjaväe riigis viibimiseks.

Американские военные на позициях у города Манбидж на севере Сирии
© AP Photo / Hussein Malla
Ameeriklased enne Manbijist lahkumist.

Hiljem teatas Valge Maja pressiesindaja Sarah Sanders, et USA alustas vägede Süüriast väljaviimist, kuid et võit ISISe* üle ei tähenda veel koalitsiooni lõppu.

Türgi palus USA-l Süürias asuvad Ameerika baasid endale üle anda >>

Esmaspäeval, 7. jaanuaril teatas Trump, et Ameerika vägede väljaviimine Süüriast toimub "õiges tempos".

*Venemaal keelatud terroriorganisatsioon.

Samal teemal

Ekspert kommenteeris USA plaani vähendada vägede arvukust Afganistanis
Ameerika sõjaväelane: USA "tõmbas" Süürias Venemaad
Tagid:
Süüria, Venemaa, Türgi, kurdid, YPG

Peamised teemad