20:24 09. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1342
  • RUB80.0425
Välisuudised
lühendatud link
39 0 0

Venemaa saatkonnas Londonis kommenteeriti briti meedias ilmunud artikleid, mis puudutavad Suurbritannias viibivaid vägisi kinni hoitavae isikute seisundis Venemaa Föderatsiooni kodanikke.

TALLINN, 9. jaanuar - Sputnik. Venemaa suursaatkonnas oletatakse, et Venemaa kodanikke Sergei ja Julia Skripali hoitakse väevõimuga Suurbritannias. Sellest teavitas Venemaa Londoni saatkonna pressisekretär.

Mürgiekspert palgati Ühendkuningriigis juba enne Skripalide juhtumit >>

Saatkonna esindaja kommentaarid, nagu teatab RIA Novosti, on seotud ajalehes Daily Telegraph ilmunud artikliga, kus räägitakse sellest, kuidas Skripalid pärast Salisbury sündmusi kuuldavasti elavad.

"Teadaanded sellest, et Skripalid elavad Lõuna-Inglismaal ja on oma välimust muutnud, ei ole midagi enamat kui oletused," teatati saatkonnast teisipäeval, 8. jaanuaril.

Saatkonnas nimetati briti väljaande artiklit "järjekordseks infomulliks, millel ei ole mingit ametlikku iseloomu ja mida ei anna kontrollida."

Samal ajal, nagu märkis saatkonna pressisekretär, lükkab ametlik London tagasi omalt poolt rahvusvahelisest õigusest tulenevaid kohustusi rikkudes tagasi Venemaa poole nõuded, et konsul saaks Skripale külastada. Suurbritania varjab nende asukohta ning keeldub Venemaa uurijatele õigusabi osutamisest, teatati saatkonnast.

"Nõnda jäävad Venemaa kodanikud Sergei ja Julia Skripal väevõimuga kinnihoitavate isikute seisundisse, 4. märtsi intsidendi tegelikud asjaolud aga jäävadki tuvastamata," nenditi saatkonnas.

Nagu Sputnik Eesti varemgi on kirjutanud, leiti endine briti eriteenistuse agent Sergei Skripal ja tema tütar Julia 4. märtsil 2018. aastal Salisbury linnas teadvusetus seisundis. Suurbritannia valitsuses väidetakse jätkuvalt ilma mingi tõestuseta, et kannatanud mürgitati väidetavalt Vene päritolu närvigaasiga.

© RT
Skripalide mürgitamises kahtlustatavad lükkasid kõik süüdistused tagasi

Septembris nimetas London peamisteks kahtkusalusteks selles juhtumis Aleksandr Petrovi ja Ruslan Boširovi, märkides, et mehed olevat töötanud Vene luure heaks. Kahtlusalused ise lükkasid RT-le antud intervjuus kõik süüdistuse süüdistused tagasi, nimetades end "keskmist mõõtu ettevõtjateksd" ning oma ühist reisi Salisburysse üksnes turismireisiks.

Tagid:
mürgistus, Venemaa, Sergei Skripal, Julia Skripal, Suurbritannia

Peamised teemad