15:59 18. Jaanuar 2019
Kuula otse
 • USD1.1396
 • RUB75.9004
Lumekaos Euroopas

Lumekaos Euroopas: rongid seisavad, suusanõlvad on suletud

© REUTERS / LEONHARD FOEGER
Välisuudised
lühendatud link
7630

Kesk-Euroopas valitseb juba mitmendat päeva lumekaos. Maha on sadanud mitu meetrit lund ja lähipäevil peaks veel sadama 3 meetrit. Ühistransport seisab ja suusanõlvad on suletud. Maju ja autosid kaevatakse lume seest välja.

TALLINN, 9. jaanuar — Sputnik. Austrias on ligi 1500 kilomeetri ulatuses suusanõlvad suletud, Saksamaal on sajad inimesed teistest ära lõigatud ja mitmel pool on lumelaviini oht. Alpides on lumesaju tõttu suletud 450 suusalifti, vahendab portaal Eestinen viitega Ühendkuningriiki väljaandele Daily Mail.

Lähima paari päevaga võib Austrias maha sadada 3 meetrit lund.

Mitmel pool Austrias on paari päevaga sadamanud maha rohkem lund kui tavaliselt terve jaanuarikuu jooksul. Kõige suurem on lumelaviini oht Salzburgi ligidal.

​Vähemalt 14 inimest on suure lumesaju tõttu surma saanud, kaasa arvatud üks naine, kes jäi laviini alla ja suri. Salzburgis, kus tavaliselt sajab jaanuaris maha ligi 60 sentimeetrit lund, on juba sadanud ligi 130 sentimeetrit lund.

​Suusanõlvad on suletud põhjusel, et puude otsas on palju lund ja puud võivad lume all murduda ja suusaliftide peale kukkuda.

​Lõuna-Saksamaal Baierimaal on teed suletud ning inimestele tuuakse toitu koju veokitega. Paljud koolid on Müncheni ligidal suletud.

​Põhja pool Saksamaal Läänemere ääres on aga suured üleujutused.

Tagid:
lumi, Eesti, Euroopa, ilm

Peamised teemad

 • Kange alkoholi tootjad: piirikaubanduse kasv on pidurdunud, illustreeriv foto

  Veini ja kange alkoholi tootjaid esindava Alkoholitootjate ja Maaletoojate Liidu (ATML) poolt koondatud analüüs piirikaubandusest, maksulaekumistest ja Eesti turule deklareeritud alkoholikogustest näitab, et piirikaubanduse kasv on pidurdunud.

  13
 • Venemaa president Vladimir Putin annetas Serbia kolleegile Aleksandar Vučićile Aleksandr Nevski ordeni

  Samal ajal kui EL otsib vahendeid Venemaa-vastastest sanktsioonidest põhjustatud kahjude korvamiseks, avanevad Moskvaga head suhted säilitanud Serbiale paljulubavad majanduslikud väljavaated. Selle kinnituseks said Vladimir Putini visiidi ajal Belgradisse alla kirjutatud kümned dokumendid.

  21
 • Sputniku, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan

  Sputniku, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan esines avaldusega terve rea Sputnikuga seotud kontode ja lehekülgede sulgemise kohta Facebooki juhtkonna poolt.

  30