18:03 08. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Välisuudised
lühendatud link
8930

Kesk-Euroopas valitseb juba mitmendat päeva lumekaos. Maha on sadanud mitu meetrit lund ja lähipäevil peaks veel sadama 3 meetrit. Ühistransport seisab ja suusanõlvad on suletud. Maju ja autosid kaevatakse lume seest välja.

TALLINN, 9. jaanuar — Sputnik. Austrias on ligi 1500 kilomeetri ulatuses suusanõlvad suletud, Saksamaal on sajad inimesed teistest ära lõigatud ja mitmel pool on lumelaviini oht. Alpides on lumesaju tõttu suletud 450 suusalifti, vahendab portaal Eestinen viitega Ühendkuningriiki väljaandele Daily Mail.

Lähima paari päevaga võib Austrias maha sadada 3 meetrit lund.

Mitmel pool Austrias on paari päevaga sadamanud maha rohkem lund kui tavaliselt terve jaanuarikuu jooksul. Kõige suurem on lumelaviini oht Salzburgi ligidal.

​Vähemalt 14 inimest on suure lumesaju tõttu surma saanud, kaasa arvatud üks naine, kes jäi laviini alla ja suri. Salzburgis, kus tavaliselt sajab jaanuaris maha ligi 60 sentimeetrit lund, on juba sadanud ligi 130 sentimeetrit lund.

​Suusanõlvad on suletud põhjusel, et puude otsas on palju lund ja puud võivad lume all murduda ja suusaliftide peale kukkuda.

​Lõuna-Saksamaal Baierimaal on teed suletud ning inimestele tuuakse toitu koju veokitega. Paljud koolid on Müncheni ligidal suletud.

​Põhja pool Saksamaal Läänemere ääres on aga suured üleujutused.

Tagid:
lumi, Eesti, Euroopa, ilm

Peamised teemad