17:34 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Välisuudised
lühendatud link
4110

Seaduseelnõu sanktsioonidest Süüria, Venemaa ja Iraani vastu põrkus USA Senatis ootamatutele raskustele. Tundus, et kõik peaksid nagu rahul olema, kuid vastu võtta ei õnnestunud. Ning asi pole selles, et suhtumine neisse riikidesse oleks kuidagi muutunud.

Maria Baljabina, raadio Sputnik

USA Senat ei suгtnuв vastu võtta seaduseelnõu sanktsioonidest Süüria, Venemaa ja Iraani vastu. Mitte sellepärast, et see mingeid vaidlusi tekitanuks, oleks vastuseisu kohanud või et seda tuleb kuidagi korrigeerida.

USA Senat blokeeris sanktsioonide seaduse >>

Demokraadid ei võta lihtsalt põhimõtte pärast menetleda mitte mingisuguguseid seaduseelnõusid, mis ei ole suunatud "shutdown" olukorra lõpetamisele – see tähendab ajutisele töökatkestusele seetõttu, et eelarvet ei õnnestunud kooskõlastada.

Президент США Дональд Трамп у Елисейского дворца
© Sputnik / Ирина Калашникова

Donald Trump nõuab kulude eraldamist USA ja Mehhiko vahelise müüri ehitamiseks, demokraadid on loomulikult vastu. Nad kasutavad üldse Trumpi vastu kõike, mis käeulatusse satub – müüri, Hiinat, Süüriat, Venemaad. Praegune seaduseelnõu sattus nähtavasti juhuslikult sündmuste keerisesse.

Sest ihkavad ju ilmselt kõik USA võimuladvikus sanktsioone Venemaa, Süüria ja Iraani vastu. Poliitikute meelest suudavad nad niiviisi "kindlustada Ameerika Ühendriikide turvalisust Lähis-Idas – sellest kõneldakse eelnõu enda nimetuses.

Muuseas, senimaani ei paista küll sedamoodi, et USA tunneks end ohus olevat: ilma palumata roniti võõrale maale, pommitati seal mida iganes, hiljem lubati lahkuda, aga ei öeldud, millal nimelt – nähtavastu just niiviisi käituvad need, kellel tuleb end kaitsta võõral territooriumil.

Üleüldse oleks säärases olukorras parimaks kaitsemooduseks naasta oma territooriumile, sel juhul ei ähvarda sind Lähis-Idas enam miski.

Asjad kokku ja Teksasesse: kes USA väed Süürias asendab >>

Aga see on praegu kümnendajärguline küsimus. Esialgu peab hakkama rääkima, ja selleks tuleb "shutdown" ületada, selleks aga on tarvis eelarve osas kokku leppida, seega lahendada küsimus seoses Mehhiko müüriga, mis tähendab, et tuleb aru saada, kes keda – kas Trump või kõik ülejäänud.

Niisiis selleks, et riik ajaks tasakaalustatud poliitikat, tuleb tema võimudel leppida tõsiasjaga, et presidendiks on Donald Trump, või siis temast vabaneda.

Juba valimiskampaania algusest peale ärritab ta mitte ainult demokraate, vaid ka üht osa vabariiklastest, ja mida kauemaks ta presidendiks jääb, seda enam on tema suhtes nurisemist.

Aga ka umbusaldust välja kuulutada ei õnnestu – lugu salapärastest suhetest Venemaaga susiseb omasoodu, majanduslikke edusamme justnagu on, tema valijaskond paistab samuti rahul olevat ja kõik süüdistused ühtekokku siiski umbusalduse avaldamiseks välja ei venita.

Nõnda siis seisavadki sarvipidi vastakuti Trump ühelt poolt ja ülejäänud USA poliitikud teiselt poolt. Kes ja kummale poole esimesena sammu teeb, on selgusetu.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Samal teemal

Venemaa on valmis avaldama USA presidendivalimistesse "sekkumise" kirjavahetuse
Riigiduuma vastas Trumpi sõnadele "Venemaa soovist USA-lt abi saada"
USA Esindajatekoda kiitis heaks Venemaa gaasijuhtme vastase resolutsiooni
Zahharova vastas USA luure teatele "Venemaa sekkumisest" valimistesse
Ekspert: mis põhjustab Venemaa ja USA vahelise sõjalise konflikti
Tagid:
seaduseelnõu, sanktsioonid, Iraan, Süüria, Venemaa, USA, USA senat

Peamised teemad