21:39 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Välisuudised
lühendatud link
49 0 0

USA president Donald Trump kinnitas, et ei peida Venemaa president Vladimir Putiniga peetud neljasilmavestluse üksikasju.

TALLINN, 13. jaanuar - Sputnik. Ajaleht Washington Post väitis mõni aeg tagasi allikatele viidates, et Trump varjab administratsiooni eest oma Putiniga peetud vestluse üksikasju, mille tulemusena ei sisaldu isegi Ameerika Ühendriikide salastatud failides ühtegi viimase kahe aasta jooksul toimunud viie vestluse detailset ülevaadet,vahendab RIA Novosti

"Ma ei varja midagi. Washington Post on (firma) Amazon lobitöö häälekandja," ütles Trump intervjuus Fox Newsile.

President märkis, et peab delegatsiooni osaluseta kõnelusi kõikide riikide juhtidega, kuid " sellest ei räägi keegi."

"Venemaaga pole midagi vandenõulikku. Selle otsimine on aja raiskamine," lisas Trump.

Washington Posti sõnul käib jutt Trumpi kohtumisest Putiniga 2017. aastal Hamburgis, kus osales samuti USA tolleaegne riigisekretär Rex Tillerson.

Seejärel võttis Trump pärast kõnelust oma tõlgilt märkmed ja nõudis, et ta ei arutaks kõneluste sisu administratsiooni liikmetega.

Erakorraline olukord USA-s: Trump läheb täispangale >>

Mõned Trumpi toetajad on öelnud, et presidendi arvates raskendab alluvate kohalolu tema võimet Putiniga teineteisemõistmist saavutada.

Samuti usuvad nad, et Trumpi salastamissoov võib olla tingitud tema eesistumise alguses toimunud "piinlikest infoleketest", kirjutab ajaleht. 

Miks USA valitus ütles aidaa!
© Fotolia / Pozdeevvs

Väljaandes märgitakse, et jääb selgusetuks, kas Trump võttis ka teistel juhtudel tõlkide märkmed ära, kuid ametnike sõnul ei õnnestunud neil saada "usaldusväärset aruannet presidendi kahetunnisest kohtumisest Helsingis."

Siis, erinevalt Hamburgi kohtumisest, ei võimaldanud Trump administratsiooni liikmetel läbirääkimistel osaleda.

Lisaks pidas Trump Putiniga isiklikke vestlusi ilma nõustajate kohalolekuta ka maailma riigipeade kohtumistel. Eelkõige rääkis ta Putiniga 2017. aastal Hamburgis peetud pidulikul õhtusöögil ainult Vene Föderatsiooni presidendi tõlgi juuresolekul.

Samal teemal

USA-s ei aktseptitud uusi Venemaa-vastaseid meetmeid
Möödunudaastane Põhja-Korea toimik: Washington rikkus kogu mängu
Tagid:
nõiajaht, Vladimir Putin, vandenõu, Valge Maja, Donald Trump

Peamised teemad