02:00 04. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1194
  • RUB77.0055
Välisuudised
lühendatud link
31 0 0

Vastavalt UNICEFi piirkondliku juhi Geert Cappelaere avaldusele, suri Süüria loode- ja idaosas külma ilma tõttu vähemalt 15.

TALLINN, 15. jaanuar - Sputnik. "Süüria-Jordaania piiri ääres asuvas Rukbani põgenikelaagris (mis asub USA Et-Tanfi baasi naabruses, kuhu ei lubada ei valitsusvägesid ega humanitaarkonvoisid – Toim.) on madalad temperatuurid ja karmid elutingimused üha enam laste elusid ohustama hakanud, vahendab RIA Novosti Geert Cappelaeri avaldust. 

Süüria armee positsioonid Aleppo provintsi Manbij linna lääneosas.
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Vaid ühe kuu jooksul suri vähemalt kaheksa last, kellest enamik olid vähem kui kaheksa kuu vanused, noorim aga vastsündinud, öeldi uudises.

"Samal ajal toimuvad Süüria idaosas, Deir ez-Zori provintsi Hajini piirkonnas ägedad lahingud USA poolt toetatud kurdide ja terroristide vahel, kes sarnaselt Rukbani laagriga põgenikke elava kilbina kasutavad, ja kus alates detsembrist sõjategevuse eest ümber asuma sunnitud isikute arv on hinnanguliselt üle kümne tuhande.

Turvalisust otsivad perekonnad puutuvad konfliktipiirkonnast lahkudes kokku raskustega ja on pikka aega ilma peavarju ja hädavajalike tarvikuteta.

Teatatud on, et ohtlikul ja keerulisel teekonnal suri seitse last, paljud neist alla ühe aasta vanuseina," kirjutatakse avalduses.

Türgi palus USA-l Süürias asuvad Ameerika baasid endale üle anda >>

Dokumendi kohaselt kutsub UNICEF kõiki konflikti osapooli üles tagama kõikidele liikuvatele peredele ohutuse ja hõlbustama Hajini ja teiste Süüria piirkondade laste juurdepääsu arstiabile.

Türgi ja Venemaa asuvad koordineerima sõjategevust Süürias >>

Nagu avalduses märgitud, kutsub UNICEF tungivalt kõiki osapooli võimaldama humanitaarabi konvoi liikumist Rukbani laagrisse, et tuua kaasa ka mobiilseid kliinikuid.

Türgi ja Venemaa asuvad koordineerima sõjategevust Süürias >>

Süüria põgenikelaager "Rukban", asub Süüria-Jordaania piiril Homsi provintsi kaguosas, 55-kilomeetri raadiusega USA Et-Tanfi sõjaväebaasi suletud vastutusalas.

Samal teemal

Mattis allkirjastas korralduse USA vägede väljaviimiseks Süüriast
Soome kohus mõistis endise Iraagi sõduri süüdi sõjaroimades
Tagid:
kriis, USA, Bashar al-Assad, põgenikud, Süüria

Peamised teemad