18:26 05. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Välisuudised
lühendatud link
147 0 0

Venemaa ülihelikiirusega kompleks "Avangard" suudab toime tulla igasuguste USA raketitõrjesüsteemidega.

ТАLLINN, 17. jaanuar - Sputnik. "Ükski olemasolev raketitõrjesüsteem ei suuda isegi sihikule võtta sõjalist objekti, mis liigub nii kiiresti ja strateegiliste relvade jaoks suhteliselt väikesel kõrgusel," vahendab RIA Novosti National Interesti kolumnist David Axe´i.

Laserkompleks Peresvet
Министерство обороны РФ

Samal ajal seisneb Ameerika Ühendriikide jaoks oht just selles, et mõned USA sõjaväelased alahindavad Vene hüperhelirelvi.

Massachusettsi Tehnoloogiainstituudi tuumarelvaekspert Theodore Postoli sõnul on USA sõjaline juhtkond nii "politiseerunud" ega "ole teadlik" raketitõrjesüsteemide puudustest, et "võib tõsimeeli loota Venemaa tuumajõudude pihta löögi andmise järel terve nahaga pääsemisele."

Sellised teooriad ja doktriinid näitavad, et puudub igasugune arusaam Venemaa uute relvaliikide ja eriti "Avangardi" tehnilisest võimekusest.

Esimene polk "Avangarde" seatakse hiljutiste edukalt lõppenud riiklike katsetuste järel Dombarovski rajoonis häirevalmidusse, ütles mõni päev tagasi strateegiliste raketijõudude ülem, kindralpolkovnik Sergei Karakaev. 

© Минобороны РФ
Raketikompleksi "Avangard" suvised katsetused

Nagu teatati, algas ülihelikiiruseliste komplekside ründemoodulite seeriatootmine juba möödunud aasta juulikuus. "Avangardi" loomisest teatas Vladimir Putin 1. märtsil toimunud pöördumises Föderaalassamblee poole.

Tema sõnul on süsteem võimeline lendama atmosfääri tihedates kihtides mandritevahelisele kaugusele ülihelikiirusega, mis üle 20 Machi, viimasel katsetusel lendas moodul Kamtšatkal asuvale Kura polügoonile kiirusega 27 Machi.

Washington Examiner: mida Putini uued ülihelirelvad Ameerika jaoks tähendavad >>

Sellega seoses märkis Ameerika Kontrollikoda, et Washingtonil ei ole veel raketitõrjet, mis hüperhelirelvade, eriti Venemaa omade vastu kaitset pakuks.

Venemaa Kaitseministeerium avaldas video ülihelikiirusega raketi "Kinžall" katsetamisest >>

Ekspertide sõnul vajavad Ameerika Ühendriigid Venemaale antud valdkonnas järele jõudmiseks vähemalt viis aastat, eeldades, et Moskva omapoolsed arendustööd lõpetab. 

Nagu Sputnik Eesti äsja kirjutas, on The National Interesti arvates ka Vene tavalistel tiibrakettidel "Kalibr" omadusi, mis Lääneriikide mereväelasi häirivad.  

Esiteks, lendavad need raketid madalalt, peaaegu veepinna kohal liueldes, vältides seeläbi avastamist vaenlase radarite poolt ja jättes sihtmärgile ohule reageerimiseks väga vähe aega,

Teiseks on "Kalibr" universaalne ja temaga saab varustada isegi kõige väikseimad sõjalaevu, näiteks korvette.

Juba 2015. aastal analüüsis USA mereväeluure "Kalibri" võimekust ja juhtis tähelepanu asjaolule, et raketid suudavad sulgeda (A2AD) piirkonna Prantsusmaast kuni Iraani ja Kasahstanini.

National Interest teatas USA baaside kaitsetusest Vene rakettide ees >>

"Kalibrid" on võimelised isegi väikese laeva mere- ja maismaasihtmärkide hävitamise platvormiks muutma, jäädes veel pikaks ajaks Venemaa laevastiku võimsaks "tööriistaks", lisab artikkel.

Samal teemal

Uus triaad: millega relvastatakse Venemaa tuumajõud lähiaastatel
"Nad uputatakse Gibraltaris": ekspert Venemaa mereblokaadist
Tagid:
mandritevahelised tuumaraketid, Strateegilised raketiväed, lähi- ja keskmaaraketid, raketitõrjesüsteem, raketikompleksid, raketipolügoon, raketiõppusud, raketikompleks, raketikaitse, raketilöök, Avangard

Peamised teemad