08:35 13. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Välisuudised
lühendatud link
31 0 0

Neljapäeval  jättis Belgias üle 10 000 õpilase kooli minemata, et võtta osa protestimarsist kliimamuutuse vastu. Õpilastel on kavas muuta meeleavaldused iganädalaseks.

TALLINN, 17. jaanuar — Sputnik. Vihmast ja külmast ilmast hoolimata oli meeleavaldus rahvarohkem kui eelmise nädala esimene protestimarss, vahendas Pealinn viitega BNS-le. 

Plakatitelt võis lugeda "Koolistreik 4 kliima" ja "Teete poppi? Ei. Me võitleme oma tuleviku eest".

Mõne kooli juhid ilmutasid mõistvat suhtumist. Nii ütles ühe kohaliku kooli direktor ajalehele De Standaard, et "haridus on teinud noortest küpsed kodanikud. Nad tõestavad seda tegudega."

California kuberner: kliimamuutused on meid juba kätte saamas >>

Kümned tuhanded inimesed avaldasid mulu septembris üle kogu maailma meelt, et nõuda valitsustelt samme kliima soojenemise vastu. Ajavööndeid mööda kulgenud 24-tunnine protest kulmineerus San Franciscos, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

"Katastroofiline suvi" kuumalainete ja suurte metsapõlengutega põhjapoolkeral on pannud paljusid inimesi tajuma, et kliimamuutused on meid juba kätte saamas," ütles USA California osariigi California kuberner Jerry Brown.

ÜRO kliimakohtumine Poolas kiitis möödunud aasta lõpus heaks 2015. aasta Pariisi kliimaleppe eesmärkide täitmise reeglistiku, mis ei vasta siiski maailma kõige riikide ambitsioonidele, vahedas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Läbirääkimised kestsid 13 päeva ja neid saatsid suured erimeelsused. Reeglistikku on kavas hakata rakendama 2020. aastast alates. Reeglistiku abil püütakse hoida kliima soojenemine selgelt alla kahe kraadi Celsiuse järgi ja soovitavalt 1,5 kraadi tasemel.

Kasvuhoonegaaside emissiooni praeguse taseme juures võib kliima soojeneda 1,5 kraadi Celsiuse võrra juba 2030. aastaks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Trump viskas nalja kliima soojenemise üle >>

"Globaalne soojenemine jõuab 1,5 kraadi Celsiuseni tõenäoliselt ajavahemikus 2030-2052, kui see kasvab jätkuvalt praeguses tempos," märgiti "suure tõenäosusega" Valitsustevahelise Kliimamuutuste Paneeli (IPCC) aruandes.

Samal teemal

Uuring: Rootsi on kliimamuutusega võitlemises edukaim
Antarktika sulab kiiremini kui kunagi varem
Uuring: maailma ookeanid soojenevad kiirenevas tempos
Tagid:
protest, kliima, koolilapsed, kool, Belgia

Peamised teemad