05:59 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Välisuudised
lühendatud link
Brexit – protsess läks käima (132)
94 0 0

Briti parlamendiliikmed ei avaldanud peaminister Theresa May'le umbusaldust, kuigi tema tegevus neile ei meeldi. Miks ta siis ametisse jäeti?

Maria Baljabina, raadio Sputnik

Aeg läheb, Brexiti plaane muudkui esitatakse ja lükatakse tagasi, kuid midagi ei toimu. Kuigi "päev X" jõuab üha lähemale ja lähemale, pole Ühendkuningriigi tulevikus mingit selgust.

Suurbritannia loobus EL-ist lahkumisest – jääda ka enam ei saa >>

Pärast Theresa May ELst lahkumise plaani läbikukkumist oleks ta loogiliselt pidanud tagasi astuma. Nii tema kui ka tema oponent Jeremy Corbin leidsid, et parlamendil on paras aeg öelda, kas ta usaldab valitsust või mitte.

Selgus, et enamikule parlamendiliikmetest ei meeldi ainult peaministri pakutud plaan, tal endal pole aga väga vigagi. 325 saadikut avaldas peaministrile usaldust, May ametist lahkumist pooldas 306 saadikut.

Tšehhi peaminister: Metsik Brexit tähendaks kaost
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Ta on juba lubanud jätkata Ühendkuningriigi väljajuhtimist Euroopa Liidust, kuid esialgu ei saa veel keegi aru, kuidas seda teha. Corbin rõhutab, et mingil juhul ei saa lahkuda ilma lepinguta.

Samal ajal May välja pakutud ja Brüsselis heaks kiidetud lahkumisleping enamikule ei meeldinud. Ära minna tal ei lasta. Ja mida ta nüüd sellesse lõksu sattununa siis tegema peaks?

Tundub, et mistahes samm tooks vaid kahju. Üldiselt ongi raske Ühendkuningriigile positiivset arengut ette kujutada – peamiste majanduspartneritega sidemeid katkestades on võimatu plusspoolele jääda.

Ja kui see ükskord selgeks saab, ei vastuta selle eest ei parlamendiliikmed ega David Cameron, kes kogu selle supi tegelikult kokku keeras, kuid kes on juba ammugi unustatud.

Suurbritannia on kaose ja leppeta Brexiti lävel >>

Kogu rahulolematus suunatakse praegusele peaministrile – sest just tema ei suutnud välja kaubelda soodsaid, kõiki rahuldavaid lepingutingimusi.

Kuidas saaksidki poliitikud sellises olukorras elavat Brexiti logo ära lasta? Nad vajavad teda vastutusest vabanemiseks, et pärast, kui poliitiline olukord muutub, saaks teda kritiseerida ja öelda, et tegutseda oleks tulnud hoopis teisiti.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Teema:
Brexit – protsess läks käima (132)

Samal teemal

EL-i liidrid lükkasid May ettepanekud tagasi
May teatas Suurbritannia valmisolekust "teistsugusteks" suheteks Venemaaga
May ärgitas Briti parlamenti mitte toetama teist Brexiti referendumit
Tagid:
EL, poliitika, majandus, logo, Theresa May, Brexit, Suurbritannia

Peamised teemad