15:16 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Välisuudised
lühendatud link
Euroopa rändekriis (101)
31 0 0

USA piirivalve (USBP) teatas reedel, et pidas Arizona osariigi edelaosa kõrbes kinni 376 Kesk-Ameerika illegaalset migranti.

TALLINN, 19. jaanuar — Sputnik. USBP-i teatel sisenesid migrandid riiki umbes 16 kilomeetri kaugusel San Luisi piiripunktist terastara alt kaevatud seitsme augu kaudu, vahendas ERR.

Keskameeriklased ei püüdnud piirivalvurite eest põgeneda, lisas amet. Migrantidest ligi pooled - 176 - on lapsed ja peaaegu kogu rühm on pärit Guatemalast.

USA vähendab veelgi pagulaste vastuvõtmist >>

USBP pressiesindaja Jose Garibay sõnul ei ole selles piirilõigus asuva tara all betooni, mis võimaldab selle alt auke kaevata.

Ameerika Ühendriikides on riigiametite ja föderaalvalitsuse tegevus detsembri lõpust saadik halvatud: kestab tööseisak, mis on üks kolmest suurimast kogu riigi ajaloos, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

President Trump ja Kongressi opositsioon ei suuda lahendada küsimust müüritara rajamisest Mehhiko piirile.

Mehhiko piirile müür ehitada on Trumpi jaoks põhimõtteline küsimus, kuna tema valimiskampaania rajanes muuhulgas just sellele lubadusele. Kusjuures toona kinnitas ta, et selle maksavad kinni Mehhiko võimud. Aga seda pole tal õnnestunud saavutada.

Miks USA valitus ütles "aidaa!" >>

"Paljud ütlevad, et müüri rajamine on ebamoraalne. Aga mispärast siis poliitikud oma kodude ümber tarad rajavad?" küsis president oma teleesinemises. Ja vastas ise: "Nad ei tee seda sellepärast, et vihkavad väljaspool viibivaid inimesi, vaid sellepärast, et nad seesolevaid inimesi armastavad."

Teema:
Euroopa rändekriis (101)

Samal teemal

Kuidas siis nii, Donald: Californias anti migrantidele hääleõigus
USA sulges piiripunkti Mehhikoga
Trump süüdistas demokraate migrandilaste surmas
Tagid:
piirivalve, migrandid, USA

Peamised teemad