13:40 28. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0964
  • RUB72.1052
Välisuudised
lühendatud link
6610

"Kollaste vestide" kümnes juubelimeeleavaldus peetakse Prantsusmaal mitmekümne tuhande korrakaitseametniku järelevalve all.

TALLINN, 19. jaanuar - Sputnik. Prantsusmaal mobiliseeriti "Kollaste vestide"* kümnenda meeleavalduse puhul 80 tuhat korrakaitseametnikku. Pariisis ja provintsides on rakendatud 48 politsei erirühma ja 68 sandarmikompaniid, teatab BFMTV.

Prantsusmaal algas "kollase vestide" protesti üheksas laine >>

"Kollaste vestide" protestid toimuvad Prantsusmaal kümnendat laupäeva järjest. Pariisis algas meeleavaldus keskpäeval kohaliku aja järgi. Korraldajad lootsid, et sellest võtab osa kuni miljon inimest, kuid RIA Novosti teatel need lootused ei täitunud.

Protestijate arvu võib mõjutada ilm - pealinna õhutemperatuur on langenud alla nulli, päevaks lubavad ilmaprognoosid lumesadu. Meeleavaldajad kavatsevad mälestada "Kollaste vestide" liikumise surnud toetajaid minutilise leinaseisakuga ja toetada ohvreid kaasavõetud lille või küünlaga.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et "Kollaste vestide" protestiliikumine algas eelmise aasta novembri keskel nõudest mitte tõsta kütuseaktsiisi ja bensiinihindu, hiljem lisati sellele muid nõudmisi.

Prantsusmaa võimude sotsiaalpoliitikaga rahulolematud liikumises osalejad jätkavad tänavatele tulemist üle kogu riigi, vaatamata Prantsusmaa valitsuse teatavatele meetmetele olukorra leevendamiseks.

Massiprotestidega kaasnevad sageli meeleavaldajate ja politsei kokkupõrked, autode lõhkumised ja süütamised, kaupluste ja pankade rüüstamised. Paari nädalaga on protestides hukkunud vähemalt kuus inimest, üle tuhande on saanud vigastada.

*Protestiliikumine sai oma nime kollaste helkurvestide järgi, mida meeleavaldajad teistest liiklejatest eristumiseks seljas kannavad.

Samal teemal

Kollased vestid olid Prantsusmaal taas tänavatel

Peamised teemad