11:22 30. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Välisuudised
lühendatud link
10020

Venemaa Balti laevastiku alused võtsid Läänemerre sisenenud Ameerika hävitajaid jälgimise alla. Ekspert kommenteeris olukorda, rõhutades, et Venemaa on võimeline ohu neutraliseerima.

TALLINN, 21. jaanuar - Sputnik. Balti laevastik saadab Läänemere lõunaossa sisenenud USA mereväe hävituslaevu Gravely ja Porter. Teatati, et Ameerika laevade "järelevalvet" teostavad korvetid "Boikii" ja "Sobrazitelnõi", edastab RIA Novosti

Mis juhtub NATO laevade saatmise korral Mustale merele
© Sputnik / Алексей Мальгавко

Samuti teatas USA laevastik eelmisel nädalal, et "julgeolekutoiminguteks" saadeti Mustale merele hävituslaev Donald Cook. Hävitaja tegevust jälgib Vene patrull-laev "Põtlivõi". Täna saabus Donald Cook Gruusia Batumi sadamasse.

Riigiduumas nimetati hävitaja saatmist Mustale merele " Venemaa rahumeelsuse ja arukuse kuritarvitamiseks" ning märgiti, et Washingtoni selline poliitika ei saa lõputult jätkuda.

Sõjanduspolitoloog, Plehhanovi nimelise majandusülikooli politoloogia ja sotsioloogia kateedri juhataja Andrei Koškin kommenteeris raadio Sputnikule situatsiooni.

"Tekitab pingeid": sõjaline ekspert USA hävituslaevast Carney Mustal merel >>

"Olukord teravneb peamiselt Ameerika Ühendriikide süül. President Donald Trump teatas uue "Tähesõja" programmi algusest. Laevadel asuvad raketitõrjesüsteemid on Ameerika Ühendriikide jaoks omamoodi prioriteediks. Ameeriklased püüavad pingutada "anakonda silmust" ümber Venemaa Föderatsiooni merepiiride, kuid nad peavad arvestama, et Venemaa on võimeline sellise ohtu neutraliseerima. Kõik USA ja teiste NATO liikmesriikide laevad on meie saatelaevade valve all, mis mitte ainult ei kontrolli "külaliste" tegevust, vaid on võimelised ka ohtu neutraliseerima. Niisiis, vaatamata USA soovile piirkonnas olukorda pingestada, on Venemaa alati valmis oma rahu ja tarkuse kuritarvitamisele vajaduse korral ka jõuliselt reageerima," ütles Andrei Koškin.

Samal teemal

Kompleksi "Bastion" helist kiirema raketi stardimoment Arktikas
Visa "Paltus". Miks Venemaa panustab ka diiselallveelaevadele

Peamised teemad