18:17 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Välisuudised
lühendatud link
9210

Damaskus lubas Süüria vastu suunatud Iisraeli õhurünnakutele sümmeetriliselt vastata.

TALLINN, 23. jaanuar - Sputnik. "Kas on aeg ÜRO Julgeolekunõukogul tegutseda … või peab Süüria nende tähelepanu äratama, kes selles nõukogus sõdu algatavad, kasutades oma seaduslikku õigust end kaitsta ja vastata Iisraeli rünnakule Damaskuse rahvusvahelise lennujaama vastu sümmeetriliselt, võttes sihikule Tel Avivi lennujaama," vahendas RIA Novosti Süüria Araabia Vabariigi alalist esindajat ÜROs, Bašar al-Jaafarit. 

Saadiku kõne edastati Süüria televisioonis.

Süüria välisministeerium saadab ÜRO peasekretärile ja Julgeolekunõukogule regulaarselt kirju, nõudes Iisraeli õhurünnakute hukkamõistmist ja meetmete rakendamist nende peatamiseks.

Iisraeli rünnakud Süüria vastu

Iisraeli sõjavägi sooritas ööl vastu esmaspäeva Damaskuse vastu mitu rünnakut, mille tulemusena hukkus neli Süüria sõdurit. Tel Avivis väidetakse, et see oli vastuseks Iraani üksuste katsele pommitada Vabariigi territooriumilt Golani kõrgustikke..

Tegu oli Iisraeli suurima õhurünnakuga Süüria vastu alates eelmise aasta maist.

Süüria armee hävitas sadu ISISe* võitlejaid >>

Tel Avivis kinnitati, et nad jätkavad vastutegevust Iraani vägede vaenulikule kohalolekule oma põhjapiiride läheduses ja hoiatasid, et peavad Damaskust kõige Süüria Araabia Vabariigi territooriumil toimuva eest vastutavaks.

Lähis-Ida on Assadiga leppinud: Mida see Venemaa jaoks tähendab >>

Süürial ja Iisraelil on Golani kõrgustike staatuse üle aastakümneid kestnud territoriaalne konflikt. Tel Aviv on korduvalt Süürias asuvaid sihtmärke rünnanud, selgitades seda sooviga vältida kaasaegsete relvade sattumist oma vaenlaste kätte. 

Освобожденный от боевиков лагерь беженцев «Ярмук» на юге Дамаска
© Sputnik / Михаил Воскресенский
Terroristidest vabastatud endine Jarmuki põgenikelaager Damaskuse lähedal

Eelkõige peetakse silmas Liibanoni Hezbollah rühmitust, mis võitleb koos Iraani üksustega Bašar al-Assadi ja Süüria Araabia Vabariigi poolel.

Samal teemal

Putin ja Merkel arutasid USA vägede Süüriast lahkumist
Türgi ja Venemaa asuvad koordineerima sõjategevust Süürias
Tagid:
lennuväli, Damaskus, Iraan, õhurünnak, Iisrael, Süüria

Peamised teemad