11:19 08. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Välisuudised
lühendatud link
Brexit – protsess läks käima (132)
7310

Saksamaa LV kantsler Angela Merkel teatas, et töötab kõigi jõududega Suurbritannia EL-ist organiseeritud lahkumise kallal, koostöö brittidega riigikaitse ja julgeoleku küsimustes on Euroopa Liidule äärmiselt vajalik.

TALLINN, 23. jaanuar - Sputnik. "Kõik me oleme šokis sellest, et Suurbritannia tahab Euroopa Liidust lahkuda. Kõik minu jõupingutused on suunatud sellele, et selleni jõutaks organiseeritud kujul, mille korral meil saab olla hea partnerlus kõigi hüvanguks," teatas Merkel kolmapäeval Davosi ülemaailmsel majandusfoorumil esinedes. 

Brexiti elav logo: Theresa May peab veel veidi kannatama >>

"Sise- ja välisjulgeoleku ning riigikaitse küsimustes oleme me äärmiselt sõltuvad koostööst brittidega, aga meil on ka kaubandusruum ning mida tihedamaks ja ladusamaks meie suhted osutuvad, seda parem," lisa ta. Merkeli kõne kanti üle foorumi kodulehel.

Kantsler lisas, et EL-i ja Londoni vahelised edaspidised suhted "sõltuvad samaviisi ka Suurbritanniast".

Suurbritannia lahkub EL-ist 2019. aasta 29. märtsil, Suurbritannia peaminister Theresa May esitas parlamendile esmaspäeval eelnevalt tagasilükatu asemel uue dokumendi Euroopa Liidust lahkumise tingimistega.

Ootuste kiuste ei sisaldu uues dokumendis eelmisega võrreldes märkimisväärseid muudatusi. Eeldatavalt toimuvad uuendatud dokumendi arutelud jaanuari lõpul.

May on isegi pärast opositsiooniga konsulteerimist keeldunud toetamast mõtet kordusreferendumi korraldamisest, Brexiti edasilükkamisest ja EL-iga täiendavate läbirääkimiste pidamisest Brexiti tingimuste leevendamise kohta. Dokument kutsus parlamendis esile kriitikalaviini.

Teema:
Brexit – protsess läks käima (132)

Samal teemal

EL-i liidrid lükkasid May ettepanekud tagasi
Euroopa probleem pole Trump, vaid Merkel
Tagid:
Theresa May, Brexit, Saksamaa, Angela Merkel

Peamised teemad