06:36 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Välisuudised
lühendatud link
10910

Viimasel ajal on Suurbritannia poliitikud sooritanud mitmeid kummalisi kuritegusid. Sellise käitumise saladuse aitasid paljastada keskkonnakaitsjad. Ja Thames ka.

Maria Baljabina, raadio Sputnik

Mustad päevad, mis algasid Suurbritannia eluolus koos otsusega Euroopa Liidust välja astuda, ei taha kuidagi lõppeda. Kuningriik kannatab poliitiliste skandaalide käes, tema territooriumil mürgitab keegi ründeainetega inimesi, kes seejärel, ehkki ellu jäänult, salapäraselt kaovad. Uus rünnak on tabanud Thamesi jõe vett.

Sinna satub kanalisatsiooni kaudu sedavõrd palju kokaiini ja tootmisjäätmeid, et seal elutsevad kalad saavad kõvasti kannatada. Sellest teavitavad briti meediakanalid teadlastele osundades.

Mürgiekspert palgati Ühendkuningriigis juba enne Skripalide juhtumit >>

Räägitakse, et teistes linnades on narkootiliste ainete kontsentratsioon jõgedes nädalavahetustel, mil inimesed klubides käivad, märgatavalt kasvanud. Londonis niisugust otseseost ei ole – nähtavasti on Suurbritannia pealinna elanikud püsivamalt oma kirgedest kinni.

Venemaa saatkond Londonis
© Sputnik / Алексей Филиппов

Nii et võib-olla kalad enam ei kannatagi, vaid vastupidi, hakkavad kannatama siis, kui neile harjumuspäraseks saanud doosi vähendada.

Imelik, et Venemaa selles brittide probleemis senimaani ei figureerigi – kuidagi harjumatu. Ma ei imesta, kui lähimal ajal leitakse Thamesi põhjast pakike kokaiini Kremli ja GRU pitseriga.

Ning ülepea selgitab see uudis paljutki – nii poliitilisi tõmblemisi kui absurdi Skripalidega. On ju raske kaine peaga alustada Brexiti referendumit, et ühiskond pooleks lõhestada ja lahkudes, end lahti sidudes, kaotada kõik oma mugava positsiooni eelised EL-is.

Veel keerulisem oli välja mõelda skeemi endiste spioonide mürgitamisega ja kogu järgnenud seriaali maja mahalammutamisega, koduloomade tapmisega ja spordijookidega kauplevate "GRUlaste" otsimisega. Kui lõbus ilmselt oli londonlastel nende veres pidevalt püsiva narkotasemega pealt vaadata, kuidas müügiputka ümber, kus Skripalil paha hakkas, naljakates rohelistes mundrites mehed ringi sibavad. Ja eks nendelgi, kes ilma keemilise kaitseta seal kõrval seisis, oli nähtavasti ka päris lõbus.

"Inglanna õiendab häda" >>

Varem oli võimalik ilma süüks ajada, et võib-olla on nad nii kummalised kehva ilma pärast, niisiis lõõgastuvadki, et argipäevade kaarti vähekegi kirkamaks maalida? Ehkki – vahest sellepärast ongi Albion nii udune, et tema kohal hõljub marihuaanaving?

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

 

Samal teemal

Suurbritannia naaseb Venemaaga külma sõja ajal võitlemise strateegia juurde
Suurbritannia tunnistas, et peab meediasõda kõigi Venemaa kodanikega
May teatas Suurbritannia valmisolekust "teistsugusteks" suheteks Venemaaga
Suurbritannia loobus EL-ist lahkumisest – jääda ka enam ei saa
Tagid:
jõgi, narkootikum, mürgine, Venemaa, Suurbritannia

Peamised teemad