18:01 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Välisuudised
lühendatud link
10101

Ta parandab riigi majandust ja lepib ära Venemaaga - Petro Porošenko teatas, et tahab veel president olla. Presidendivalimisteni on jäänud kaks kuud. Käiku läks mainekujundajate raskesuurtükivägi. Esialgu ebaõnnestunult.

Jevgeni Maistruk, raadio Sputnik

Võitlus vaesusega ja "külm rahu" Venemaaga on Petro Porošenko valimisloosungid, millest ta kõneles foorumil "Krutõst Brüsselini. Me läheme oma teed." Seal teatas Porošenko ka oma kavatsusest kandideerida teiseks presidendi ametiajaks.

Porošenkol saab aeg otsa: oodata on uut "Venemaa agressiooni" >>

Foorum algas müütidega ja lõppes samuti müütidega. Ürituse nimi viitab 1918. aasta tragöödiale. Kiievi lähedal asuva Krutõ küla juures toimus lahing bolševike ja Ukraina Rahvavabariigi üksuste vahel.

Putin andis Porošenko režiimi religioossele eksperimendile hinnangu
© Sputnik / Алексей Никольский

Ukrainas püütakse neid sündmusi praegu meeleheitlikult mütoloogiseerida ja heroiseerida. Rohkete eelarveliste vahendite toel tehti sellest isegi film.

Mis juhtus aga tegelikult? 1918. aastal Kiievis istunud Ukraina Rahvavabariigi esindajad pugesid argpükslikult eilsete laste seljataha ja saatsid lahinguväljale väljaõpetamata tudengid, olles enne seda korraldanud nendele ajupesu Ukraina vabadusest.

Vaevalt et filmis Ukraina Rahvavabariigi võimude argpükslikkusest jutustatakse, kuidas nad andsid Kiievi ära hetman Skoropadskit toetanud Saksa-Austria vägedele. Nüüd on Krutõst saanud müüt, mis asendab mõiste "Kodumaa-armastus" natsionalismiga.

Nagu ka müüt Brüsseli kohta. Foorumi nimes, millel Petro Porošenko esines märgitakse ka Belgia pealinna. Ta lubas esitada 2024. aastal isegi "taotluse EL liikmeks astumiseks". Kuid esiteks ei tähenda taotluse esitamine veel liikmeks saamist, ja teiseks, kes viie aasta pärast enam mäletab, mida Porošenko lubas?

Saksamaa eks-välisminister: Ukraina üritas Saksamaad sõtta tõmmata >>

Müüt Petro Porošenko läbielamistest. Ukraina parlamendi aseesimees Irina Geraštšenko hakkas foorumil rääkima ukrainlastest, kes vaevlevad praegu Venemaa vanglates. Porošenko kuulas tema esinemist pisarsilmil. See tähendab, et pisara poetas toosama Petro Oleksijevitš, kes koos Avakoviga saatis tuhandeid poisse kuulide alla, sundides neid tulistama oma kaasmaalaste pihta Donbassis. Kas ta siis nuttis?

Ukraina riigihalduse ministeeriumi autobaas ostab presidendi autopargile kaks luksuslikku Mercedes-Benz S600 soomustatud sedaani
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Tsitaat Porošenko kõnest: "Venemaa kättemaksu ja autoritarismi ohud on vastuolus meie, Ukraina Euroopa-suunalise arenguga. Kui need ohud kõrvaldamata jätta, langeb Ukraina Venemaa surmahaardesse. Vastutustunne... sundis mind uuesti presidendiks kandideerima," ütles Porošenko.

Kõige kurvem on see, et Ukrainas on tuhandeid inimesi, kes sellesse ohtu usuvad. Nii nagu on ka tuhandeid inimesi, kes rõõmustavad kiriku lõhenemise üle. Petro Porošenko loeb enda teeneks tomose saamist, mis rikub rängalt põhiseadust, kus seisab, et religioon on riigist lahutatud.

Tema sõnad: "Tomos on meie ühine suur võit. See on riigi põhielement, milleks tal on mitte ainult õigus, vaid millega president ja kogu meie meeskond peab tegelema."

Ei, ei pea. Veelgi enam, ei tohi! Tuleb välja, et Porošenko, tähendab, tohib. Ta tunneb oma karistamatust ja kandideerib teiseks ametiajaks.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Samal teemal

Ukraina majandus ja riik on kristalselt hapraks muutunud
Mikser Porošenkole: EL seisab Ukraina eest
Ukraina õigeusk: seaduslik võitlus legaliseeritud ülevõtmisega
Tagid:
poliitika, Venemaa, kandideerimine, Ukraina, Petro Porošenko

Peamised teemad