21:42 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Välisuudised
lühendatud link
Riia linnapea tagandamine (10)
9020

Läti korruptsioonitõrjebüroo (KNAB) töötajad otsisid kolmapäeval läbi Riia linnapea ja erakonna Koosmeel juhi Nils Ušakovsi töö- ja eluruumid. Ušakovs lükkas ümber kuuldused oma vahistamise kohta, kuid kinnitas õiguskaitseametnike visiiti.

TALLINN, 30. jaanuar — Sputnik. Ušakovs ei kavatse vabatahtlikult ametist lahkuda, selgus pärast linnapea kohtumist ajakirjanikega. RIA Novosti tsiteeris Ušakovsi avaldust: "Minu suhtes ei ole rakendatud ühtki tõkendit. Ma ei kavatse ametist loobuda."

Riia linnapea: keelteoskus on ühele väikeriigile äärmiselt tähtis >>

Ta lisas, et oli sunnitud andma allkirja täpsema informatsiooni avaldamisest hoidumise kohta, seega tuli ta üksikasjad enda teada jätta.

LTV teatel lahkus kuus KNAB-i ametnikku Ušakovsi büroost koos mustade kottide ja portfellidega, vahendas ERR viitega Läti ringhäälingule.

Samuti on LTV-l informatsiooni, et läbiotsimine toimus ka Mežaparksi asumis Bergenasi tänaval asuvas Ušakovsi elukohas.

Eelmise aasta 11. detsembris korraldas KNAB läbiotsimise linnavalitsuse ruumides seoses kriminaalmenetlusega, mis puudutab pealinna ühistranspordifirmaga Rīgas Satiksme korruptsiooniskandaali.

Hetkel pole siiski veel ametlikult teada, kas Ušakovsi juures toimunud läbiotsimised on seotud Rīgas Satiksme juhtumiga.

Nils Ušakovs on Läti poliitik ja ajakirjanik, erakonna Koosmeel juht, alates 2009. aasta 1. juulist Riia linnapea. Ušakovs on rahvuselt venelane.

1999. aastal lõpetas ta Läti Ülikooli bakalaureusekraadiga majandusteaduste eriala. 2002. aastal sai ta Lõuna-Taani Ülikoolis magistrikraadi majandusteaduste erialal. Aastatel 2006–2009 oli Ušakovs seimi liige.

22. mail 2011 osales Ušakovs Riia maratoni poolmaratoni distantsil. Veidi enne finišit kukkus ta kokku ja kaotas teadvuse. Kiirabi diagnoosis tal tõsise hüpertermia. Haiglas viidi ta kunstlikku koomasse. 25. mail viidi ta intensiivravile Berliini.

Kuumarabandusele järgnenud hapnikupuuduse tõttu said tal kannatada kõik siseelundid. Tema seisund oli raske, aga stabiilne. 30. mail toodi ta kunstlikust koomast välja. 9. juulil naasis ta Riiga. (Allikas: Vikipeedia)

Teema:
Riia linnapea tagandamine (10)

Peamised teemad