05:53 22. Mai 2019
Kuula otse
  • USD1.1161
  • RUB71.9646
Главный редактор телеканала RT и МИА Россия сегодня Маргарита Симоньян

Instagram pidas ohtlikuks üleskutset haavatud maakaitseväelast aidata

© Sputnik / Владимир Трефилов
Välisuudised
lühendatud link
8811

Telekanali RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan avaldas oma arvamust Instagrami juhtkonna tegevuse kohta, kes eemaldas tema postituse vajadusest osutada abi haavata saanud mehele.

TALLINN, 1. veebruar - Sputnik. Sotsiaalvõrgustiku Instagram juhtkond tunnistas reegleid rikkuvaks Margarita Simonjani postituse, kus ta palus osutada abi Donetski RV haavatud maakaitseväelase taastusraviks.

Kes on DRV liidri Zahhartšenko surma taga >>

Eelnevalt oli Facebooki grupis jagatud teavet selle kohta, et 2016. aastal osales Musa Umahanov Donetski Rahvavabariigi poolel lahingutes Donetski lennujaama eest ja sai tulirelvast haavata. Tal on pool keha halvatud.

Möödunud aastal tehti Umahanovile operatsioon, kuid lõplikuks tundlikkuse taastumiseks tuleks tal läbida taastusravikuur. Aga see nõuab raha.

Simonjan: peab päris loll olema, et uskuda Facebooki "liberaalsust" >>

Margarita Simonjan otsustas jagada abipalvet Instagramis. Mõne aja pärast oli tema postitus administraatori poolt eemaldatud. Telegamis teatas RT peatoimetaja, et "ainsaks selgituseks Instagrami poolt oli vaat see: "Me tahame, et Instagram oleks kõigile ohutu."

"Unustati lisada, et "peale nende, kes meile ei meeldi"," sedastas Simonjan.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, on ÜRO täpsustatud andmetel Donbassi lahingutegevuses alates 2014. aasta aprillist hukkunud ligi 13000 inimest.

Veel umbes 30000 inimest on saanud erineva raskusastmega haavu ja vigastusi. Konflikti ohvreid on rahuliku elanikkonna hulgas 3300.

Ukrainas kodusõja puhkemises süüdistab Porošenko ja tema lääneriikide kuraatorid Venemaad. Nad kutsuvad Moskvat üles täitma Minski kokkulepet.

Aleksandr Zahhartšenko – tõeline rahvajuht >>

Venemaa juhtkonnas omakorda lükatakse kõik süüdistused ja nõudmised tagasi. Moskvas osutatakse õiglaselt, et Venemaa ei ole Ukraina-sisese konflikti osapooleks ning kogu riigi kaguosas toimuv on Kiievis 2014. aasta veebruaris toimunud lääne poolt toetatud põhiseaduse vastase riigipöörde tagajärjeks.

Samal teemal

Donetski Rahvavabariigis teatati mürgiste ainete ešeloni saabumisest Donbassi
Lätlane sõitis ära Donetski RV-sse "igatsusest nõukogude aja järele"
Prantsusmaal avati Donetski RV esindus
Donetski rahvavabariigi liider hukkus plahvatuses

Peamised teemad