00:10 19. Oktoober 2019
Kuula otse
  • USD1.1144
  • RUB71.3066
Telekanali RT kontor Moskvas, illustreeriv foto

Ameerikas väidetakse, et nende demokraatia hävitas "raamat rumalatele"

© Sputnik / Илья Питалев
Välisuudised
lühendatud link
8410

Telekanali RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjani tulevase, RT ajaloost jutustava raamatu esimese peatüki avaldamine Telegramis ei jätnud huviliste massi mõlemal pool Atlandi ookeani ükskõikseks.

Viktor Marahhovski, RIA Novosti 

Nii tuli protestipoliitik A. Navalnõilt soe vastukaja episoodile ebaadekvaatse autojuhi rünnakust tulevase RT ja Rossija Segodnja peatoimetaja vastu selle sajandi esimese kümnendi keskpaigas.

"Kremli tõprad palkavad lihtsalt teisi tõpraid, kes politsei katte all viskavad mõnedele (st. Navalnõile – aut.) briljantrohelist näkku... Margarita Simonjan peaks sellele mõtlema," kirjutas Aleksei (Navalnõi).

Simonjan: miks me enam Läänest lugu ei pea >>

Ameerika Hääle töötaja Fatima Tlissova (USA) omakorda jutustas Twitteris loominguliselt ümber episoodi, kus arutleti tänapäeva Ameerika protestantliku eetika üle ja järeldas, et Simonjan valiti (tulevase inglisekeelse telekanali juhiks – toim.) tänu "eriteadmistele", mis põhinevad raamatul "Ameerika ajalugu rumalatele", ja on ilmselge, et telekanali Russia Today loomise ainus sihtmärk on Ameerika Ühendriigid.

Üldiselt on kohe näha, et ajakirjanikule tehtavate etteheidete spekter on väga lai. Kuid millisest otsast kriitikaga ka ei alustataks, on nendes etteheidetes midagi ühist. Ja nimelt - kõik need etteheited ei ole konkreetsele isikule - M. Simonjanile.

See tähendab, et kriitikutele meeldib loomulikult, et tema elus on ette tulnud õnnetusi ja probleeme, kuid asi on muus. Tema asemel ei oleks põhimõtteliselt saanud olla kedagi teist, kes ei põhjustaks Ameerika World Fellows stipendiaatides ega Ameerika Broadcasting Board of Governors lihtsõdurites metsikut viha.

Antud juhul ei ole nende vihkamise objekt kindlasti konkreetne isik, vaid Venemaa riiklikku propagandat kehastav ametnik. Samal ajal, nagu juhtub alati, kui metsikud emotsioonid kognitiivseid oskusi üles kaaluvad, takerduvad kriitikud loomulikult üksteist välistavatesse väidetesse.

"Juurdlust" viib läbi BBC: propagandistid haarasid kinni Simonjani perekonnast >>

Nii suhtub kriitik, kelle sõnul valitseb riigis inimvihkajalik õhkkond, äkki sümpaatiaga ametlike ajakirjanike vastu suunatud rünnakutesse. Ja see viib ta mõnevõrra oma rollist välja.

RT kogub Saksamaal tuntust
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Ameerika meediajuhid aga, kes samal ajal devalveerivad nii oma näiliselt peamist vaenlast sõnadega "mida neist ikka tahta, nende arvamus USAst piirdub raamatuga rumalatele," kõigutavad sellega oma kontseptsiooni veelgi, sest RT ja Sputniku praeguse ametliku versiooni kohaselt olevat see sügavalt läbimõeldud, eesrindlik, suurepäraselt ešeloneeritud, kõige arenenumate tehnoloogiatega relvastatud Ameerika demokraatia kukutamise kuratlikult tõhus süsteem.

See Vene trollide nähtamatute hordidega koostegutsev süsteem suutis Ameerika standardite järgi tühiste summade eest Ameerikalt ära võtta ettenähtud president Clintoni ja panna tema asemel ametisse vihatud Trumpi ja kõik muu selline.

Sellest saab teha ainult kaks järeldust:

  • Ei maksa kadedust tunda.
  • Kui te juba endale Venemaa riikliku propaganda näol kohutava vaenlase võtate, siis hoidke oma isiklikke kättemaksuinstinkte tagasi.

Vastasel juhul tekib paradoks: "See tühine vaenlane on kahjuks meid võitmas, kuid meie, tänu oma suuremeelsusele ja intelligentsusele saame ainult rääkida, kui hale ta on."

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Samal teemal

Kuidas vastati Venemaal Londoni "hädakisale" RT suhtes
Jõulusekkumine Valges Majas: mida RT Trumpile kinkis
Simonjan andis hinnangu uutele RT ja Sputniku vastu esitatud süüdistustele
RT võitleb lihtsate inimeste tõe eest, teatas Simonjan
Tagid:
RIA Rossija Segodnja, raamat, Margarita Simonjan

Peamised teemad