10:48 20. Mai 2019
Kuula otse
  • USD1.1172
  • RUB72.1926
Kollased vestid Pariisis

Prantsuse ajakirjanik: Venemaa meedia populaarsuse põhjustest Pariisis

© Sputnik / Жюльен Маттиа
Välisuudised
lühendatud link
9510

Venemaa välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova ütles, et Prantsuse presidendi süüdistused Sputniku ja RT aadressil on alusetud. Prantsuse ajakirjanik Dmitri de Koshko avaldas raadio Sputnikule oma arvamust Macroni etteheidete kohta.

TALLINN, 5.veebruar - Sputnik. Vene välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova nimetas Prantsuse presidendi Emmanuel Macroni süüdistusi agentuuri Sputnik ja telekanali RT vastu valeks ja põhjendamatuks.

Nagu teatas ajaleht Le Point, väitis Macron Prantsuse ajakirjanikega kohtumisel, et üks "kollaste vestide" liikumise juhtidest, Eric Drouet, on "sotsiaalvõrgustike produkt". Macroni sõnul loovad selliseid liikumisi manipuleerimisega seotud rühmitused. 

Macron lisas, et "kollased veste" nõustati välismaalt ja nende tegevust toetatakse " sotsiaalvõrgustikes ostetud kontode ja trollidega." Viimaste hulgas tõi ta välja RT telekanali ja agentuuri Sputnik. Macron lisas, et Benalli juhtumi kajastamise puhul ja ka "kollaste vestide" puhul moodustavad fašistid, vasakpoolsed ja vene kogukond 90% internetiliiklusest."

Nagu rõhutas Zahharova, ei täpsustanud "Macron", milliste infoallikate tõttu ta selliste järeldusteni jõudis."

"Kui antud materjalis kõike täpselt kirjeldati (ja nagu ma juba ajakirjanikele ütlesin, nõuame Prantsuse poolelt nii Moskvas kui ka Pariisis ametlikke selgitusi), siis on president Macron peamine libauudiste tootja Prantsusmaal ja kogu tema tegevus selle pahe vastu võitlemises on vaid butafooria," kirjutas Zahharova oma Facebooki kontol

Ta rõhutas, et ei RT ega Sputnik osta sotsiaalvõrgustikes mingeid kontosid.

"Prantsuse poolel paluti korduvalt esitada oma süüdistusi tõendavaid materjale - meile ei ole saadetud ainsatki kinnitust. Sest see on puhas vale," ütles Zahharova.

Kollased vestid Pariisis
© Sputnik / Жюльен Маттиа

Välisministeeriumi pressiesindaja lisas, et "kollaste vestide" protestide osalejad esinevad RT-s ja Sputnikus rohkem kui riigi ametkondade esindajad, sest Prantsuse võimud keelavad ametnikel nende meediakanalitega suhelda.

Prantsuse ajakirjanik ja avaliku elu tegelane Dmitri de Koshko väljendas raadio Sputnikus veendumust, et keegi välismaalt, kaasa arvatud venelased, ei saaks "kollaste vestide" liikumist korraldada.

"Venelaste süüdistamine on antud juhul ausalt öeldes üsna kummaline. Isegi "professionaalsed russofoobid" ei süüdistanud "kollaste vestide" ülestõusus mingil moel venelasi. Näete, protestid kestavad juba kaheteistkümnendat nädalat. Olid pühad, talv, külm ja sellele vaatamata meeleavaldused jätkuvad. Ei venelased, ameeriklased ega araablased ei oleks suutnud seda korraldada," on Dmitri de Koshko veendunud.

Ta kirjeldas oma nägemust Venemaa meedia populaarsusest Prantsusmaal.

"Kuna meie (prantsuse – Toim.) ajakirjandus on kaotanud elanikkonna usalduse - see sai alguse juba ammu - ja nüüd, "kollaste vestide" olukorras, pole sellest midagi järele jäänud - võime öelda, et inimesed ei usalda enam ametlikke infoallikaid, olgu siis tegu televisiooni, raadio või ajalehtedega."

"Ja nad hakkavadki internetist alternatiivseid teabeallikaid otsima, mille hulgas on ka RT. Kuna ametlik meedia eriti midagi ei kajasta, ja võib öelda, et nad "kordavad inimestele üht ja sama", ei meeldi see mõistagi kuulajatele. Ning inimesed koguvad infot mujalt, sealhulgas ka RT näidatavatest reportaažidest."

"Nad on peaaegu ainsad, kes sündmusi professionaalse televisiooni tasemel näitavad. RT korraldab ka tõelisi debatte, kus on esindatud mõlemad pooled, samas kui peavoolumeedias kajastatakse vaid üht seisukohta," ütles Dmitri de Koshko.

2017. aasta valimiskampaania ajal ei akrediteeritud Sputnik France´i ega RT korrespondente Macroni valimisstaapi. Ka tema presidendiks saamise järel ei uuendanud välisministeerium pöördumistele vaatamata agentuuride akrediteeringut.

Hetkel ei ole Sputnik ega RT telekanal Elysee palees ega teiseski riigiasutustes akrediteeritud. Nagu märkis Sputnik France peatoimetaja Natalja Novikova, on agentuuri korrespondendid, kel puudub ametlik staatus, Pariisis toimuvaid rahutusi kajastades eriti ohustatud.

Kremlis nimetati sellist olukorda Prantsuse presidendi "infosõjaks" Venemaa meedia vastu.

Samal teemal

"Kollased vestid" Riias: koos mitte mingi hinna eest

Peamised teemad