02:20 19. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0816
  • RUB68.9685
Välisuudised
lühendatud link
Ukraina presidendivalimised (76)
9301

Ilma koostööta Venemaaga saab Ukraina hukka, teatas endine Ülemraada saadik Anna German telekanali NewsOne saates.

TALLINN, 7. veebruar - Sputnik. Nii kommenteeris poliitik Petro Porošenko sõnu, kes lubas Venemaa vaatlejaid mitte lubada presidendivalimistele, mis toimuvad 31. märtsil, vahendas RIA Novosti viitega telekanalile NewsOne.

Miljonimäng: Ukraina keskvalimiskomisjon manipuleerib valijate arvuga >>

Endine rahvasaadik märkis, et selle tõttu võib Moskva valimistulemusi mitte tunnistada ja sel juhul võib koostöö riikide vahel katkeda.

"Venemaa on meie partner, kellega meil tuleb koostööd arendada, meeldigu nad meile või mitte, kuid Venemaaga partnerlust arendada on meil hädavajalik, vastasel juhul me hävime," sedastas ta.

Valimised Ukrainas

Presidendivalimised toimuvad Ukrainas 31. märtsil. Valimiskampaania algas 31. detsembril. Keskvalimiskomisjon on registreerinud juba 28 kandidaati.

Viimaste küsitluste andmetel on valimiseelsete eelistuste edetabeli liidriks kujunenud šõumees Volodõmõr Zelenskõi. Talle järgneb erakonna Batkivštšõna esimees Julija Tõmošenko, kelle kandidatuutuuri toetas 18,2% vastanuist. Esikolmiku lõpetas Porošenko. Tema poolt on 13,1% küsitlusuuringus osalenutest.

Ukraina keskvalimiskomisjon on registreerinud rekordarvu kandidaate. Riigipea ametikohale pürib 34 inimest, esitatud on 89 taotlust, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Porošenko nuudlid valijate kõrvadel >>

Riigi registri andmetel oli Ukrainas 31. jaanuaril 2019 seisuga 35 582 184 valijat. Kusjuures sellesse nimekirja lülitasid nimekirja koostajad julgelt ka Krimmi, Sevastoopoli, samuti kogu Donetski ja Luganski piirkonna..

Teema:
Ukraina presidendivalimised (76)

Samal teemal

Sulgeda tehased Venemaa kiuste: Ukraina hävitab Baltimaade eeskujul oma suurtööstust
Kurz EL-ile: Ukraina kriisi peab lahendama koos Venemaa ja USA-ga
Toom kritiseerib ordeni andmist vägivaldsele Ukraina poliitikule
Ukraina Ülemraadas lubati Venemaa okupeerida
Savtšenko või tuumasõda? Hüpnoosi all Ukraina
Tagid:
Venemaa, Petro Porošenko, poliitika, presidendivalimised, Ukraina

Peamised teemad