18:19 14. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Välisuudised
lühendatud link
96 0 0

Moskvas suri 84. eluaastal vene ja nõukogude teatri- ja filminäitleja, kes on laiale vaatajaskonnale tuntud oma rollidega filmides, nagu näiteks "Kuldvasikas", "Armastus ja tuvid".

TALLINN, 8. veebruar - Sputnik. Moskvas suri 83-aastasena Venemaa rahvakunstnik Sergei Jurski, teatab Mossoveti teatri pressiteenistus. Detsembris kirutasid meediaväljaanded, et näitleja viidi raskes seisundis haiglasse.

Moskva linnavolikogu kultuuri- ja massikommunikatsiooni komisjoni esimehe Jevgenia Gerassimova sõnul võib mälestus Sergei Jurskist saada jäädvustatud mälestustahvliga tema kodumaja seinal, kirjutab RIA Novosti.

Sergei Jurski sündis 1935. aastal Leningradis teatri- ja muusikaainimeste perekonnas. Esmalt õppis ta Leningradi ülikooli õigusteaduskonnas, seejärel läks üle Leningradi A. N. Ostrovski nimelisse teatriinstituuti (praegune Peterburi riiklik teatrikunsti akadeemia), mille lõpetas 1959. aastal.

Актер Сергей Юрский в роли Остапа Бендера в сцене из фильма Золотой теленок
© Sputnik /
Sergei Jurski suure kombinaatori Ostap Benderi rollis filmis

Juba üliõpilasena hakkas ta mängima Suures Draamateatris (BDT), mille palgal ta oli kakskümmend aastat, kuni Moskvasse kolimiseni. Pealinnas sai Jurskist üks Mossoveti nimelise teatri juhtivaid näitlejaid.

Lisaks näitlejatööle oli ta ka lavastaja rolis, lavastades sellised näidendid nagu "Teema variatsioonidega", "Tõde on tore, aga õnn veel parem", "Hommik on õhtust targem" ja teised.

Sergei Jurski on tuntud ka oma arvukate rollidega mängufilmides, mille seas on "Škidi vabariik", "Kuldvasikas", "Kohtumispaika ei tohi muuta", "Armastus ja tuvid", "Poolteist tuba ehk Tundeline teekond kodumaale" ja paljud teised.

Tagid:
surm, näitleja, kino, Venemaa

Peamised teemad