06:33 31. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Välisuudised
lühendatud link
Dopingusõda (74)
7810

Rahvusvaheline Paraolümpiakomitee (IPC) on valmis taastama Venemaa Paraolümpiakomitee (VPK) liikmesuse alates 15. märtsist.

TALLINN, 8. veebruar - Sputnik. Selle otsuse tegi IPC president Andrew Parsons teatavaks Bonnis peetud pressikonverentsil, vahendas RIA Novosti

"VPK on üles näidanud sihipärasust. <...> Me tahaksime tervitada Venemaa paraolümplasi. <...> VPK tõestas IPC-le, et ta on põhjalikult muutunud ja nüüd tuleb seda tõestada kogu maailmale," ütles ta.

Samas on VPK õigused taastatud märkega "tingimuslikult". Rahvusvahelise organisatsiooni avalduses on näidatud, et venelased peavad järgima tervet rida "taastamisjärgseid" kriteeriume. IPC-s lubati seirata kõiki VPK samme kuni 2020. aasta 3. detsembrini.

RUSADA taastab usaldust
© Sputnik / Владимир Песня

Sellegipoolest saavad Venemaa paraolümplased esineda 2020. ja 2022. aasta olümpiamängudel oma riigilipu all.

VPK ja IPC suhted

VPK liikmesus IPC-s peatati ajutiselt pärast dopingiuskandaali 2016. aasta augustis.

Möödunud aasta septembris pikendati kõrvalejätmist teatavate katusorganisatsiooni nõuete täitmata jätmise tõttu. Üheks neist oli Venemaa antidopingu agentuuri (RUSADA) õiguste taastamine. 20. septembril taastas WADA RUSADA yäisõigusliku staatuse.

4. veebruaril teatati VPK-st, et täidetud on 67 tingimust teetähistena liikmesuse taastamiseks IPC-s. Täna teatati veel kahe tingimuse täitmisest.

Durmanov: me nägime, milline näeb välja dopingukatastroof >>

"Kuid Venemaa paraolümplased on ja jäävad paraolümpia liikumises kõige kontrollitumateks sportlasteks," öeldakse IPC Twitteri-sõnumis.

Teema:
Dopingusõda (74)
Tagid:
IPC, Venemaa, sport, dopingukahtlus, paraolümpia

Peamised teemad