21:57 13. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1329
  • RUB80.1470
Välisuudised
lühendatud link
10710

Ukraina riiklik politsei alustas presidendikandidaadi Julija Tõmošenko avalduse põhjal kriminaalmenetlust ametisoleva presidendi ja tema meeskonna poolt valijatele altkäemaksu andmise asjus.

TALLINN, 8. veebruar - Sputnik. Sellest teatas Ukraina siseminister Arsen Avakov neljapäeval telekanali 1+1 õhtuses saates, vahendab RIA Novosti

Tõmošenko süüdistas esmaspäeval riigi ametisolevat presidenti Petro Porošenkot valijate äraostmises ja nõudis siseministrilt Arsen Avakovilt juurdluse alustamist.

Miljonimäng: Ukraina keskvalimiskomisjon manipuleerib valijate arvuga >>

Fraktsiooni Petro Porošenko Blokk esimees Artur Gerassimov teatas omakorda, et erakonna Batkivštšõna esindajad on alustanud oma valimiskampaaniat valijate äraostmisest ja isikuandmete kogumisest.

Ukraina president Petro Porošenko
© Sputnik / Алексей Витвицкий

"Riiklikule politseile saabus eile õhtul Julija Tõmošenkolt terve pakk põhjalikke dokumente valijate äraostmise kohta teise kandidaadi poolt. See dokumentide pakett on vastu võetud, algatatud on kuriteomenetlus, teostatakse kontrolli. Mis puudutab Artur Gerassimovi avaldust, siis seda oleme me samuti näinud ja ootame temalt asjaomaste dokumentide paketti," ütles Avakov.

Tema sõnul eeldab siseministeerium nendel valimistel rikkumisi ja ta nimetas põhiliste ohtude seas häälteostmist, manipuleerimist valijate registriga, sekkumist elektroonilisse süsteemi Valimised.

Minister lausus, et neljapäeva õhtuks oli õiguskaitseametnikele saabunud 803 avaldust rikkumiste kohta, nende avalduste põhjal on algatatud 19 kriminaalasja.

Savtšenko või tuumasõda? Hüpnoosi all Ukraina >>

Ukraina presidendivalimised toimuvad 31. märtsil, Ukraina Keskvalimiskomisjon on juba registreerinud rekordiliselt 42 presidendikandidaati, kelle hulgas on ka Tõmošenko ja Porošenko.

Viimaste küsitluste andmetel on valimiseelsete eelistuste edetabeli liidriks kujunenud šõumees Volodõmõr Zelenskõi. Talle järgneb erakonna Batkivštšõna esimees Julija Tõmošenko, kelle kandidatuutuuri toetas 18,2% vastanuist.

Esikolmiku lõpetas Porošenko. Tema poolt on 13,1% küsitlusuuringus osalenutest, vahendas uudisetportaal Sputnik Eesti neljapäeval. 

Riigi registri andmetel oli Ukrainas 31. jaanuaril 2019 seisuga 35 582 184 valijat. Kusjuures sellesse nimekirja lülitasid nimekirja koostajad julgelt ka Krimmi, Sevastoopoli, samuti kogu Donetski ja Luganski piirkonna.

Samal teemal

Endine raadasaadik: ilma Venemaata saab Ukraina hukka
"Kõik läheb Porošenko stsenaariumi järgi" - Ukraina president mängib kõik üle
Ukraina presidendikandidaat saab Venemaalt raha: ta on "sunnitud" seda vastu võtma
Tagid:
Petro Porošenko, Julia Tõmošenko, poliitika, presidendivalimised, Ukraina

Peamised teemad