01:20 02. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1116
  • RUB77.4378
Välisuudised
lühendatud link
Droon (39)
16140

Vene allveeaparaatide "Poseidon" - mida nimetatakse ka kohtupäeva-torpeedodeks - tõeline eesmärk on NATO likvideerimine, kirjutab Business Insider ekspertidele viidates.

TALLINN, 12. veebruar – Sputnik. Väljaandes rõhutatakse, et kui tavalised tuumarelvad suudavad enamikul juhtudest hävitada linna, siis uusimad Vene torpeedod on võimelised "tervelt mandrilt elu kustutama", vahendab RIA Novosti.

Lisaks on Venemaa ekspertide sõnul võimeline "Poseidone" kasutama isegi oma täieliku hävitamise korral. 

Схема применения океанской многоцелевой системы Посейдон
Poseidoni polüfunktsionaalsus

Just seetõttu ei tule Ameerika Ühendriigid Eestile appi, et teda "Moskva haardest" päästa, kirjutab Business Insider. Seejärel aga lõpeb NATO kui sõjalise liidu eksistents, jõudsid eksperdid järeldusele. 

Eelmisel nädalal lõpetasid Venemaa relvajõud "Poseidoni" testimise peamise etapi. Vladimir Putin väljendas soovi vahetult jälgida, kuidas töö edeneb.

President teatas ka oma kavatsusest muuta sõjaliste nõupidamiste formaati ja kontrollida isiklikult uute relvakomplekside häirevalmidusse seadmist.

Washington Examiner: mida Putini uued ülihelirelvad Ameerika jaoks tähendavad >>

USA ajakirjandus kahtles seni uusimate relvade ohtlikkuses, pidades neid "Vene propaganda" loominguks.

Mehitamata allveelaevast "Poseidon"

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, "Loodi Venemaal mehitamata allveeaparaat, mis suudab läbida piiramatuid mandritevahelisi distantse ülisuures sügavuses — kiirusel, mis ületab allveelaevade, torpeedode ja ka kõige kiiremate pealveelaevade vastava näitaja kordades."

© Минобороны РФ
"Poseidoni" esmane katsetamine

Videos nähtu põhjal toimetatakse väikesepoolsed droonid (pikkus 20m, läbimõõt 1.6 meetrit – Toim.) stardipiirkonda allveelaevas. Eraldumise järel laskuvad mini-allveelaevad sügavustesse ja suunduvad sihtmärgi suunas, järgides ookeanipõhja reljeefi, mis raskendab oluliselt nende avastamist vastase hüdroakustiliste jälgimisseadmete poolt.

National Interest: USA alahindab Venemaa Avangarde >>

Süsteem on tõenäoliselt mõeldud ühekordseks kasutamiseks ja plahvatab koos rünnaku objektiga. Kompleksi võib kasutada nii laevagruppide, mereväebaaside kui muu rannataristu hävitamiseks.

Häirevalmidusse seatakse 32 "Poseidonit" - 16 USA Atlandi ookeani ja 16 tk Vaikse ookeani ranniku tarvis, mis suudavad hävitada 80% Ühendriikide elanikkonnast ja peaaegu sama suure osa riigi tööstuspotentsiaalist.

Plaanitavate tavalõhkepeade võimsuseks on 2 megatonni, mis on piisav ka kõige paremini kindlustatud mereväebaaside täielikuks hävitamiseks ning 300-1700 km raadiusega rannikuala elamiskõlbmatuks muutmiseks plahvatuse käigus moodustuva üliradioaktiivse veetilkadest ja aurust moodustuva hiigelpilve abil, mille mürgisuse suurendamiseks lisatakse lõhkepeale koobalti ja veel mõningate metallide kiht. Eriotstarbelised lõhkepead võivad aga olla ka kuni 100 megatonnise lõhkejõuga.

Teema:
Droon (39)

Samal teemal

Venemaal seati häirevalmidusse lahinglaserid
National Interest teatas USA baaside kaitsetusest Vene rakettide ees
Lihtsalt uskumatu - Vladimir Putin tutvustas Venemaa uusi superrelvi
Tagid:
allveelaev, tuumarelvastus, tuumarelv, droonid, droon, relvad, mehitamata allveeseade "Poseidon"

Peamised teemad