09:44 14. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1329
  • RUB80.1470
Välisuudised
lühendatud link
108 0 0

Riik asub ulatuslikult investeerima riigi majandusse, haridusse ja tervishoidu, aga see on vaid osa Venemaa juhtkonna suurtest kavatsustest.

TALLINN, 13. veebruar - Sputnik. Venemaa peaminister Dmitri Medvedev hindas panuste mahtu riigi majandusse ning määratles riigi arengu peamised eesmärgid kuni 2025. aastani. Sellest teavitas RIA Novosti viitega valitsusjuhi avaldusele.

Hävitatud majanduse kroonika: Moody's tõstis Venemaa krediidireitingut >>

"Meie ees on suur ülesanne – kiirendatud areng majanduse ja sotsiaalsfääri tähtsaimates valdkondades. Ma räägin 12 riiklikust projektist. Nende hinnaks koos taristuplaaniga on 25,7 triljonit rubla (342,7 miljardit eurot — toim.)," märkis Medvedev.

Esmaseks ülesandeks nimetas peaminister inimeste võimalust tegelda hea palga eest millega iganes ning tervishoiu paranemist. Lähimates plaanides on lastepolikliinikute ehitus ja remont, võitlus vähktõve, südame-veresoonkonna ja teiste haigustega, ravimite kvaliteedi ja kättesaadavuse tõstmine, arstiabi tervikuna, märkis ta.

Veel üheks esmamainutust tulenevaks ülesandeks on olulinde läbimurrde hariduse valdkonnas: et Venemaa teaduslik-tehnilise uuenduste tarbijaist saaksid nende uuenduste loojad. Selleks on tarvis juurutada uusimaid programme ja meetodeid, arendada täiendharidust, toetada ülikoole kui "innovatsioonilaboreid".

 

Uute tehaste, teede ja elektrijaamade rajamine

Teisena peab Medvedev oluliseks tõsta põhiinvesteeringute kvaliteeti ja nende mahtu kuni 25%-ni riigi SKP-st.

"Selleks asume me intensiivsemalt arendama transpordi-, digi- ja energiataristut. Suuname triljonid rublad uute tehaste, maanteede ja elektrijaamade ehitusse ning eesrindlike tehnoloogiate juurutamisse," väitis ta.

Kolmandaks tuleb Venemaal ümber vaadata kontrolli- ja järelvalvereeglid äritegevuse osas. Need reeglid, mis ei pälvi heakskiitu või ei saa muudetud, kaotavad automaatselt kehtivuse. 

Ning lõpuks neljandaks arenguteguriks on Venemaa kaasatus ülemaailmsesse majandusse: siin seisab ülesanne oluliselt suurendada kaupade ja teenuste eksporti.

Vastuvõetud otsuste tagamõtet selgitades teatas valitsusjuht, et "Venemaa püüab ja jääb püüdma mitte peatuda. Me oleme pidevalt teatud riikide surve all, kes etendavad oma rolli küll "maailma sandarmitena", küll "lamavate politseinikena", kes kiirendusi takistavad."

"Otsused peavad tugevdama Venemaad. Kõiki meid. Peavad aitama strateegiliste arengute sihte saavutada. Et 2024. aastal oleks meil tagasi vaadates õigus öelda, et oleme teoks teinud kõik, mida kavatsesime," rõhutas Medvedev.

Samal teemal

Kannatus on katkenud: Venemaa ja Iraan loobusid USA dollarist
Omast jõust jääb napiks - nüüd uuristab USA Venemaa jalgealust WTO kaudu
Ungari välisminister nimetas lääneriikide Venemaa kriitikuid silmakirjalikeks
Tagid:
tervishoid, haridus, investeering, majandus, Dmitri Medvedev, Venemaa

Peamised teemad