09:31 30. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1702
  • RUB92.1625
Välisuudised
lühendatud link
9610

Süüria sündmuste kajastamise eest vastutava produtsendi Riam Dalati ülestunnistus "keemiarünnakust" tehtud video lavastuslikust iseloomust nõuab ametlikku reageeringut, leiab Venemaa välisministerium.

TALLINN, 15. veebruar - Sputnik. Venemaa tahab ära kuulata Suurbritannia riikliku ringhäälingukompanii BBC ametliku seisukoha valitsusvägede väidetava "keemiarünnaku" lavastatud videovõtetest Süürias Douma provintsis.

BBC produtsent: NATO-s teatakse Süüria keemiarünnaku lavastusest >>

Sellest teavitas RT osundusega Venemaa välisministeeriumi ametliku esindaja Maria Zahharova avaldusele, vahendab RIA Novosti.

"Kompanii seisukoha tervikuna, ma pean silmas BBC-d, tahaks ära kuulata, kuna nad on agarasti neid sündmusi valgustanud ja ka lugude esitamise rakurss on olnud ühemõtteline – lääne koalitsioonivägede tegevuse kasuks Süüria territooriumil," teatas Zahharova briifingul.

Diplomaat märkis, et juba tunnistavad BBC töötajad asetleidnu lavastuslikku iseloomu.

"Kuhu edasi? Kõik see on üks-ühene koopia sündmustest, mis Iraagi ümber enne agressiooni algust suveräänse riigi suhtes aset leidsid," rõhutas ta.

"Isegi need, kes lääne koalitsiooni tegevuse õigsusele ja mõõdukohasusele hosiannat laulsid, ei ole enam suutelised sama rolli etendama, maskid on tõepoolest maha kistud," – niisuguse hinnangu andis diplomaat BBC produtsendi ülestunnistusele.

Tunnistajad: keemiarünnak Süürias oli lavastatud >>

BBC produtsent Süüria teemadel Riam Dalati teatas oma kodulehel suhtlusvõrgustikus Twitter, et filmivõtted haiglas pärast 2018. aasta aprilli keemiarünnakut Süürias Douma linnas olid lavastatud ning dokumendid võltsingu kohta saadeti nii Venemaa esindajatele kui ka vähemalt ühte NATO riiki. Seda riiki ajakirjanik ei nimeta.

Samal teemal

Oscari asemel kodakondsus – Suurbritannia võtab Valgeid Kiivreid avasüli vastu
Lääs evakueeris "terroristliku Hollywoodi" - et see venelaste kätte ei satuks
Vähemasti Oscar jääb kätte - Valged Kiivrid on USA rahast ilma jäänud
„Poisike Aleppost" - kõige hullem libauudis Süüria kohta
Tagid:
lavastus, mürkaine, BBC, välisministeerium, Venemaa, Maria Zahharova, Süüria

Peamised teemad