06:17 13. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Välisuudised
lühendatud link
12610

Võltslavastus Douma haiglas osutus piisavaks, et Süüriale löök anda. Huvitav, kas läänemaailma liidrid vähemasti suveräänsele riigile kallaletungi pärast vabandust paluvad? Ehkki vabandamisest üksi on siin ilmselt vähe...

Sergei Iljin, raadio Sputnik

Süsteem kukkus kokku. Selgub, et Suurbritannia propaganda suurepäraselt sissetöötatud mehhanismil, mille suhtes kunagi mingeid küsimusi polnud, on oluline sisemine rike. Seesama inimtegur, milleta läbi ei saa.

BBC produtsent: NATO-s teatakse Süüria keemiarünnaku lavastusest >>

Inimesed tähendavad alati riski. Ja kuni nad selles tööstusharus sisu toodavad, on segadused vältimatud. Vahest paarikümne aasta pärast võib olukord ses tööstusharus kvalitatiivselt muutuda. Kui kõike hakkavad tegema elektronajud. Praegu aga tuleb kannatada. Ning vahetevahel ka vabandusi otsida.

Venemaa välisministeerium hindas BBC ütlusi võltsingu kohta
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

BBC produtsent Süürias Riam Dalati osutus väikese sensatsiooni loojaks. Kellegi jaoks. Ennekõike kõigi nende jaoks, kes ei kasuta alternatiivseid ehk täpsemalt öeldes mitmekesiseid teabeallikaid. Ta väitis, et möödunud aastal pärast keemiarünnakut Süürias Douma haiglas filmitud stseenid olid lavastatud.

Selleks, et niisugusele järeldusele jõuda, viis produtsent läbi lausa isikliku juurdluse. Ja teatas kokkuvõtteks: mitte mingisuguseid ohvreid haiglaravil ei olnud, samas kui lääne meediakanalite poolt levitatud reportaažikaadrites Doumast on nad olemas. Tuleb välja, et seda fabritseeringut oli tarvis "mõju suurendamiseks".

Ja mis seal ikka – maailm on juba libauudistega harjunud, sealhulgas lääneriikide ja terve rea Pärsia monarhiate ülalpidamisel olevate Valgete Kiivrite poolt levitatavatega – kui neil vaid poleks tagajärgi.

Toona lõppes lugu Damaskuse süüdistamisega inimohvrite osas ning USA, Suurbritannia ja Prantsusmaa õhurünnakuga Süürias. Kusjuures mitte liba-, vaid pärisründega, rakette kasutades. Eks nii see sõjamasin töötabki. Öeldud – tehtud.

Süüria 11-aastane poisike jutustas kuidas temast "keemiarünnaku ohver" sai >>

Ja mingisugune keemiarelva keelustamise organisatsioon siin keelata-käskida ei suuda. OPCW järeldusi löögi põhjendamatuse kohta lääne partnerid tookord ära ootama ei hakanud, vaid kargasid suveräänsele riigile lihtsalt kallale. Peaasi oli näidata Assadi režiimi "metsikust" ja "õiglast" kättemaksu talle selle eest. Ja punkt. Kui polnuks vaid BBC produtsendi juurdlust ja hulganisti muid tõendeid võltsingust.

Samal ajal aga võivad Valged Kiivrid, kellest suur osa möödunud aastal Süüriast välja viidi, ette valmistada järjekordset provokatsiooni keemiarelvaga. Skeem on välja töötatud, rada sisse tallatud. Tõsi küll, võimalusi on neil aktivistidel tublisti vähemaks jäänud.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Tagid:
mürkaine, lavastus, Valged kiivrid, Süüria, BBC

Peamised teemad