06:01 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Välisuudised
lühendatud link
Ukraina presidendivalimised (76)
21110

Ukrainas räägiti presidendikandidaat Vladimir Zelenski kõrge reitingu põhjustest. Küsitluste põhjal juhib Ukraina presidendivalimiste reitingut viimastel kuudel Batkivštšina (Isamaa – toim.) partei juht Julia Tõmošenko, kuid jaanuaris oli humorist Vladimir Zelenski temast ees.

TALLINN, 16. veebruar - Sputnik. Süsteemse analüüsi ja prognoosikeskuse president Rostislav Ištšenko rääkis raadios Sputnik Zelenski võiduvõimalustest ja endine Ukraina Ülemraada saadik Jelena Bondarenko, miks humoristist presidendikandidaadi Vladimir Zelenski reiting nii kõrge on.

Miljonimäng: Ukraina keskvalimiskomisjon manipuleerib valijate arvuga >>

"Esiteks. Koomikud kui näitlejad kiirgavad juba iseenesest positiivsust. 5 aastat sügavaimas depressioonis elanud riik tajub Zelenskit põhimõtteliselt mehena, kes annab neile mõningast turvatunnet, mõningaid positiivseid emotsioone," ütles Bondarenko RIA Rossija Segodnja ümarlaual. Seejuures märkis ta, et Zelenski positiivsus on "ainult fassaad", mis erineb tegelikkusest.

"Teine moment. See on midagi uut (poliitikas). Ta on mees, kes on tulnud meelelahutusärist. Ma olen nõus, et nüüd sarnaneb poliitika pigem meelelahutusega või meelelahutus poliitikaga. Need on nüüd kaks tugevasti läbipõimunud segmenti," ütles Bondarenko.

Tema sõnul on Zelenski "mees, kes on laval tegelikult väga efektiivne." Samal ajal väljendas endine parlamendisaadik kahtlust, et Zelenskil õnnestuks eelseisvad valimised võita.

"Vaevalt et tema meeskonna maksimumprogramm on nende valimiste võitmine. Ilmselt on neil sihikul pigem parlamendivalimised ja sinna "Rahvateenrite" (Zelensky partei – toim.) lipu all teatud grupi inimeste viimine. Igal juhul saab Zelenski Ukrainale kandidaadina, kes on tulnud eikusagilt, olema raske valik, raske kogemus," märkis ta.

Süsteemse analüüsi ja prognoosikeskuse president Rostislav Ištšenko avaldas raadios Sputnik arvamust, et Zelenskil on valimiste võitmiseks vähe võimalusi.

Lõpuks ometi: Porošenko pakkus ukrainlastele enda asemel Putinit >>

"Minu arvates on tal vähe šansse, kuid ma ei ütleks, et tal neid üldse pole. Isegi kui Zelenski presidendiks läbi suruda, on ebaselge, mida edasi teha, sest riigi juhtimiseks on vaja meeskonda, mitte ainult presidenti. Zelenskil ega Kolomoiskil (Zelenski seljataga seisev oligarh – toim.) sellist meeskonda ei ole," ütles Ištšenko.

"Lisaks ei meeldi Kolomoiski pehmelt öeldes teistele oligarhidele ja ta pelgab neid. Nad on nüüd jagunenud kaheks suureks rühmaks (üks panustab Porošenkole, teine Tõmošenkole – nemad ongi valimiste kaks lemmikut), Kolomoiski aga jääb oma Zelenskiga üksi. Järelikult, kui tekib oht, et temast võib president saada, ühinevad mõlemad rühmad sellise ohu vastu," ütles Ištšenko.

"Seega on Zelenski võidu võimalused ausalt öeldes nigelad. Ilmselt "joonistatakse" tema praegused reitingud Kolomoiski raha eest, sest selline järsk tõus on lihtsalt võimatu. Zelenski ei ole öelnud ega teinud midagi sellist, mis võinuks sellise kõrge lennu tagada," ütles Rostislav Ištšenko.

Tema sõnul on peamised kandidaadid valimistel Tõmošenko ja Porošenko, kuid öelda, kumb neist võidab, on praegu võimatu.

"Keegi ei saa valimisi võita – hääled võidakse lugeda kas Tõmošenko või Porošenko kasuks. See on strateegia ja vastupidavuse probleem," ütles Ištšenko.

"Nii Julia Vladimirovna kui ka Petro Oleksijevitš on näidanud, et nad on valmis lõpuni minema. Seetõttu võite münti visata. Tõmošenkol on ressursse rohkem, kuid ei saaks öelda, et neid oleks tal ülearu palju," usub poliitik.

Tõmošenko süüdistab Porošenkot häälte ostmises >>

Ukraina presidendivalimised toimuvad 31. märtsil, parlamendivalimised - sügisel. Küsitluste põhjal juhib presidendivalimiste reitingut viimastel kuudel Batkivštšina (Isamaa – toim.) partei juht Julia Tõmošenko, kuid jaanuaris oli Zelenski temast ees. Praeguse presidendi, Petro Porošenko reiting on uuringute kohaselt umbes 14%.

Teema:
Ukraina presidendivalimised (76)

Samal teemal

Porošenko nuudlid valijate kõrvadel
Savtšenko või tuumasõda? Hüpnoosi all Ukraina
Porošenkol saab aeg otsa: oodata on uut "Venemaa agressiooni"
Tagid:
analüütika, poliitika, Julia Tõmošenko, Petro Porošenko, presidendivalimised, Ukraina

Peamised teemad