13:10 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Välisuudised
lühendatud link
11520

Venemaa on muutumas "suureks IT-riigiks", kuna Vene IT-firmad paistavad silma professionaalsuse ja innovatsiooni poolest, kuid siiani puudub selles riigis suur ülemaailmne "tegija", leiab Saksa ajaleht Handelsblatt.

TALLINN, 17. veebruar - Sputnik. Väljaanne tuletab meelde, et IT-hiiglase Yandexi tulud kasvasid 2018. aastal 36 protsenti - enam kui 1,8 miljardi dollarini ja ettevõtte kasum tõusis 430 protsenti - 660 miljoni dollarini, vahendab RIA Novosti Saksa ajalehte.

Juhita autosid tähistav A tähega hoiatusmärk Venemaal
© Sputnik / Илья Питалев

Venemaa juhtiv otsingumootor on muutumas üheaegselt Venemaa Amazoniks, Google"ks, Uberiks ja TomTomiks juurde, usub autor.

Ja mitte ainult sellepärast, et maailma suurimas riigis on e-kaubanduse buum, vaid ka seetõttu, et tehnoloogiliselt tasemelt ei jää Vene IT-ettevõtted sageli Silicon Valley konkurentidest maha, leiavad artikli autorid.

Samal ajal kasvab internetikasutajate arv Venemaal tohutu kiirusega, teatab ajaleht.

Viimaste andmete kohaselt on umbes 75 protsendil venelastest juurdepääs Internetile ja üle 90 miljoni kasutajaga Vene internetiturg on muutunud Euroopa suurimaks.

Lisaks on riigil suur e-kaubanduse potentsiaal: Ameerika investeerimispank Morgan Stanley ennustas, et kaupade jaemüük internetis võib Venemaal kasvada dollarilt 2017. aasta 18 miljardilt 31 miljardi dollarini 2020. aastal ja 52 miljardit dollarini 2023. aastaks, kirjutab Handelsblatt.

Samal ajal moodustas e-kaubanduse koguturg juba 2016. aastal (kauplemine kaupade ja teenustega) umbes 26 miljardit dollarit.

Ka Sputnik Eesti kirjutas hiljuti teisest Vene globaalse haardega IT-ettevõttest Kaspersky Lab, mis viitas tänapäeva autode haavatavusele küberrünnakute poolt, mainides, ka Europoli pressiesindaja Catherine De Bolle kinnitust, mille kohaselt: "Europol ja Kaspersky allkirjastasid juba 2014.aastal vastastikuse mõistmise memorandumi ja Kaspersky Lab kuulub Euroopa küberkuritegevuse vastase võitluse keskusesse loodud interneti turvalisuse konsultatiivgruppi.

Kaspersky on üks selle grupi aktiivsemaid liikmeid ja on korraldanud Europoli peakorteris Euroopa küberkuritegevuse keskuse töötajatele erilist väljaõpet pahavara analüüsi teemal." 

Vinton Cerf - Interneti isa
© Sputnik / Владимир Трефилов

Ka Kaspersky Lab on rahvusvaheline ettevõte, mille peakorter asub Moskvas ja mis tegutseb enam kui 200 riigis üle maailma. Ettevõte on spetsialiseerunud viiruste, rämpsposti, häkkerite ja muude küberohtude vastaste kaitsesüsteemide arendamisele.

Kui mõned aastad tagasi levis väljapressimistarkvara, siis olid selle peatamiseks loodud NoMoreRansom projekti initsiaatoriteks Madalmaade politsei (täpsemalt selle küberkuritegude vastu võitlemise üksus), Europoli küberkuritegevuse vastane divisjon ning kaks firmat – Kaspersky Lab ja McAfee. Algatuse eesmärgiks oli aidata häkkerite ohvritel oma krüpteeritud andmed ilma kurjategijatele maksmata tagasi saada.

Samal teemal

Erinevalt Paetist ei kinnitanud Europol Kaspersky Lab-i toodete pahatahtlikkust
Kaspersky Lab: uued autod on häkkeritele kerge saak
Tagid:
e-riik, tarkvaratööstus, tarkvara, arvuti, IT

Peamised teemad