18:53 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Välisuudised
lühendatud link
12410

Ukraina president Petro Porošenko ütles, et Kiiev ei saa lõpetada sõjategevust oma rahva vastu, kutsudes samas riigi praegust olukorda "edulooks".

TALLINN, 17. veebruar - Sputnik. "Kui Venemaa lakkab tulistamast, siis saabub rahu. Kui Ukraina tulistamise peatab, siis lakkab ta eksisteerimast," vahendas RUA Novosti tema sõnavõttu Müncheni julgeolekukonverentsil. 

Rääkides üldiselt Ukraina olukorrast, väljendas Porošenko arvamust, et "Ukraina näol on tegu edulooga."

Tema sõnul õnnestus Ukraina ametivõimudel viia "reformid" ellu sõjatingimustes: "Need on minu riigi ajaloo kõige sügavamad reformid," kinnitas Ukraina president.

Kiievis ja mitmetes lääneriikides usutakse, et "Venemaa sekkub Ukraina asjadesse ja osaleb Donbassi konfliktis." Venemaa eitab seda ja kutsub selliseid süüdistusi vastuvõetamatuiks.

Moskva on korduvalt kinnitanud, et ta ei ole Ukraina sisekonflikti osapooleks ning ega osale riigi kaguosas toimuvates sündmustes, vaid on huvitatud poliitilise ja majanduskriisi lõppemisest naaberriigis.

Üllatus: Kiievis sülitati nii OSCE kui ka USA peale >>

Nagu Sputnik Eesti juba hiljuti kirjutas, on selgunud, et isegi tavapäraselt Lääne-meelse Ukraina OSCE missiooni aruanne ei sisalda mingeid andmeid Venemaa sõjaväe kohaloleku kohta Donbassis, nagu missiooni juht Ertugrul Apakan isiklikult teatas.

Kui Ukraina esindaja Vladimir Jeltšenko ÜRO Julgeolekunõukogu istungil järjekordselt väitis, et Donbassis on Vene sõjavägi ja relvad, mis on tema arvates vastuolus Moskva avaldustega soovist olukord Ukraina idaosas rahumeelselt lahendada.

Venemaa alaline esindaja ÜROs Vassili Nebenzia, palus seepeale OSCE esindajatel väljendada organisatsiooni seisukohta antud küsimuses.

"Vastuseks kinnitas Ertugrul Apakan, et missiooni aruanded sisaldavad ainult "konkreetseid fakte", mistõttu pole võimalik rääkida Vene vägede Donbassis viibimisest."

"Arusaamatuste vältimiseks pean lisama, et nendes aruannetes ei olnud mingeid viiteid Vene sõjaväele," ütles ta.

Samal teemal

Donbass: Kiiev ja Lääs teevad "suurpuhastuse"
Porošenko tahtis sõjaseisukorda pikendada aga ei lastud
Tagid:
silmakirjalikkus, Donbass, genotsiid, Petro Porošenko, Ukraina

Peamised teemad