18:27 19. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Välisuudised
lühendatud link
Meedialahingud (290)
134 0 0

Terve rea sotsiaalvõrgustiku Facebook kontode blokeerimine pärast CNN-i reportaaži – see on avalik geopoliitiline vastasseis, teatas telekanali RT peatoimetaja Margarita Simonjan.

TALLINN, 18. veebruar — Sputnik. Facebook blokeeris RT saatejuhi Anissa Naouai projekti In the Now ning temaga seotud kasutajakontod Soapbox, Waste-Ed ja Backthen. Peaaegu samaaegselt ilmus CNN-is lugu, mis "paljastas" nende kontode otsesideme RT-ga, edastas RIA Novosti.

Samas ei eita ettevõte, kellele blokeeritud kontod kuuluvad, et on tõepoolest Venemaa meediaga seotud, kuid rõhutas, et mingisuguseid reegleid ei ole ta rikkunud.

"CNN esines tas kord paremea käena... Riigidepartemangu, NATO ja kõige nendega seotu suhtes. Ja Facebook toimis samaviisi. CNN isegi ei varja, et nad tegid oma niinimetatud uurimistöö, täpsemalt öeldes – säärase täiel määral šantaaži killast loo tolle sihtasutuse otsesel tellimusel, mida rahastatakse NATRO ja Riigidepartemangu poolt," märkis Simonjan.

Facebook kõrvaldas ka see video.

Ta rõhutas, et CNN sisuliselt sundis Facebooki tolle konto kõrvaldama.

"Facebook on sellest sedavõrd ära hirmutatud, et teda järjekordselt süüdistatakse venelaste abistamises sekkumises USA demokraatiasse ja selle mahatampimises, et pikemalt mõtlemata, lausa minutitega kõrvaldati konto, millel oli neli miljonit püsijälgijat. Facebookis kogus see video 2,5 miljardit vaatamist. Mitte mingisuguseid etteheiteid videole, tema sisule, mille see kanal avaldas, Facebookil ei olnud ega ole, aga kui CNN juba kord helistas ja ütles, et kuidas te lubate venelastel selle kaudu meie elanikkonnaga suhelda, siis võttis Facebook tolle konto lihtsalt maha," lisas ta.

RT peatoimetaja toonitas, et "edaspidi läheb ainult hullemaks".

"Keegi ei üritagi enam vabadusse uskuda ega mingist vabadusest rääkidagi, see on juba avalik geopoliitiline vastasseis, kus meie meediaplatvormid osutuvad tõeliseks, absoluutseks toimevahendiks. Enam ei teagi, kas nad just selleks loodi, kuid praegu toimub see tegelikult nimelt nii," sõnas Simonjan kokkuvõtteks.

Kontode blokeering

Sotsiaalvõrgustik Facebook blokeeris sõltumatu ajakirjandusrühmituse Maffick Media, mis osaliselt kuulub Ruptlyle, nelja sõltumatu projekti (In the Now, Soapbox, Waste-Ed ja Backthen) kodulehed.

Projektid avaldavad videomaterjale ajaloost, uudisväärtusega sündmustest, sotsiaalsetest probleemidest ja ümbritsevast keskkonnast. Projekte endid ei ole Facebook blokeeringust teavitanud ega teatanud ka niisuguse otsuse põhjust.

Sputnik Eesti vastas Facebooki lehekülgede blokeerimisele
© Sputnik / Вадим Анцупов

Meedialahingud>>

Kontod tõkestati mõne tunni jooksul pärast nende projektide sidemeid RT-ga "paljastava" CNN-i loo ilmumist. Telekanal asus seda lugu ette valmistama seepeale, kui oli saanud asjaomase info analüüsikeskuselt German Marshall Fund.

Venemaal "ebasoovitavaks organisatsiooniks" tunnistatud German Marshall Fund on ameeriklaste MTÜ, mida rahastavad USA valitsus (USAID ja Riigidepartemang), Saksamaa välisministeerium, NATO, USA riigikaitse-ettevõtted ja teised organisatsioonid.

Teema:
Meedialahingud (290)
Tagid:
CNN, Facebook, RT, Margarita Simonjan

Peamised teemad