12:34 22. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Välisuudised
lühendatud link
89 0 0

Venemaa välisminister Sergei Lavrov märkis telekanali RT projektide Facebooki kontode blokeerimise kohta, et ta on kindlalt vastu vastumeetmete kehtestamisele piirangutele meedias.

TALLINN, 20. veebruar - Sputnik. "Mis puutub vastumeetmetesse, siis ausalt öeldes olen ma meedia tegevuste valdkonnas piirangutele kehtestatavate vastumeetmete kategooriline vastane. Minu arvates see, et me seda ikka veel ei tee, annab tunnistust mitte ainult meie kannatlikkusest, vaid ka meie tugevusest," ütles Lavrov pärast Moskvas Slovakkia välisministri ja OSCE eesistuja Miroslav Laichakiga peetud kõnelusi toimunud pressikonverentsil, edatsas RIA Novosti

Facebooki blokeeringust: Leviathan hakkas end ise sööma >>

Ta rõhutas, et "me oleme avatud ühiskond, meil töötavad Ukraina ajakirjanikud, kes kajastavad üsna agressiivselt Venemaal, Venemaa-Ukraina suhetes ja Venemaa-Lääne suhetes toimuvat.

Telekanali RT peatoimetaja Margarita Simonjan
© Sputnik / Владимир Трефилов

"Ma ei soovitaks sellekohaseid otsuseid tegevatel asutustel reageerida põhimõttel "hammas hamba vastu" - meie ajakirjanikke piiratakse - meie hakkame piirama teie omasid. Parem keskenduda välisriikide ajakirjanike mugavate töötingimuste säilitamisele Venemaal ja nõuda resoluutselt meie ajakirjanike õiguste tagamist välismaal, kasutades selleks kõiki institutsioone, mis on kohustatud tagama ajakirjanikele nende kutsetegevuse vabaduse ja juurdepääsu teabele," lisas Venemaa minister.

Varem on saanud teatavaks, et sotsiaalvõrgustik Facebook blokeeris põhjuseid selgitamata Venemaa telekanaliga RT seotud, osaliselt agentuurile Ruptly'le kuuluva sõltumatu ajakirjandusgrupi Maffick Media nelja projekti kontod.

Projektid avaldavad ajalugu, uudiseid, sotsiaal- ja keskkonnaküsimusi kajastavaid videomaterjale. Facebooki projektid ise blokeerimisest ei teatanud. Kontod blokeeriti mitu tundi pärast telekanali CNN-i materjali.

Vahendiks Sputniku vastu sai ametnikele saadetud juhend >>

Nagu märgiti CNNi materjalis, hakkas kanal seda ette valmistama pärast seda, kui sai teavet German Marshall Fundilt. Venemaal "ebasoovitavaks organisatsiooniks" tunnistatud German Marshall Fund (Saksa Marshalli fond) on USA valitsusväline organisatsioon, mida rahastavad USA valitsus, USA riigidepartemang, Saksamaa välisministeerium, NATO, USA kaitseministeerium ja muud organisatsioonid.

Samal teemal

Lavrov andis Ameerika ajakirjanikele Assadi küsimuses järsu vastuse
Lavrov rääkis "vene ohu" müüdi allikast
RT kogub Saksamaal tuntust
Professor Morgan: miks ma RT-d täielikult toetan
RT võitleb lihtsate inimeste tõe eest, teatas Simonjan
Lavrov: poliitika vene keele suhtes Eestit ei kaunista
Tagid:
meedialahingud, Välisministeerium, Venemaa, Sergei Lavrov, Facebook, RT

Peamised teemad