10:01 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Välisuudised
lühendatud link
Putini läkitus Föderaalkogule (7)
9110

Venemaa riigipea esines Föderaalkogu (Venemaa parlamendi mõlemad kojad) ees ettepanekutega kodanike elukvaliteedi parandamiseks ning nende materiaalseks toetamiseks ja motiveerimiseks.

TALLINN, 20. veebruar - Sputnik. Riigi demograafiliste probleemide lahendamine ja elanikkonna eluea küsimus on otseselt seotud elukvaliteediga, mistõttu võtab Venemaa valitsus enda kanda maksukoormuse leevendamise ja kodanike toetamise märkimisväärsed kulud. Venemaa president Vladimir Putin kinnitas seda oma läkituses Föderaalkogule.

Riigikogus kutsuti üles "rääkima Putiniga tugevuse keeles" >>

Tema sõnul on selliste riigi ja kodanike vaheliste uute suhete aluseks "sotsiaalne kaart", milles kirjutatakse lahti kõik konkreetsed soodustuste ja toetuste liigid. Riigipea märkis, et suurt rõhku pannakse paljulapselistele peredele.

Venemaa riigipea esitab riigile oma nägemuse tähtsaimatest ülesannetest sise- ja välispoliitikas
© Sputnik / Алексей Никольский

Mida rohkem lapsi, seda vähem makse, ütles Putin. Ta tegi ettepaneku vabastada sellised pered kinnisvaramaksust kuni kuue sajandiku suuruselt maalt.

Lisaks soovitas riigipea võimaldada paljulapselistele peredele 450 000 rubla (umbes 6000 eurot) hüpoteeklaenu, mille jääk kustutatakse ennetähtaegselt. Seda meedet kavatsetakse rakendada tagasiulatuvalt käesoleva aasta jaanuarist.

Putin leiab, et hüpoteeklaenu intressimäär peaks jääma stabiilseks ja riik peaks seda kuni tähtaja lõpuni toetama. See ei tohiks ületada 9,5%, rõhutas ta. Ta teatas, et demograafiliste probleemide lahendamine on otseselt seotud vaesuse ületamisega ning selles on saavutatud juba mõningaid edusamme.

Kui 2000. aastal elas allpool vaesusepiiri 40 miljonit inimest, siis praegu 19 miljonit.

Sputnik Eesti on teatanud, et 20. veebruaril esineb Venemaa president Vladimir Putin ettekandega Föderaalkogule. Pöördumise keskmes on hinnang riigi sise- ja välispoliitikale ja selle arengu põhisuundadele.

Läkitus sisaldab traditsiooniliselt nii poliitilisi, majanduslikke, ideoloogilisi seisukohti, kui ka konkreetseid ettepanekuid parlamendi mõlema koja seadusandliku töö kohta. Sputnik Eesti tegi Putini ettekandest Föderaalkogul otseülekande.

Teema:
Putini läkitus Föderaalkogule (7)
Tagid:
läkitus, föderaalkogu, Venemaa, Vladimir Putin

Peamised teemad