19:49 27. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Välisuudised
lühendatud link
Relvastus (196)
16110

Venemaa president Vladimir Putin pidas Föderaalkogus oma iga-aastase kõne. Vastuseks Venemaa suhtes sõjalist ülekaalu taotleva NATO püüdlustele kirjeldas president aasta jooksul relvastuse osas saavutatut.

TALLINN, 20. veebruar — Sputnik. Suhtumist USA tiibrakettide "Tomahawk" väljalaskmiseks sobivatest ja INF lepingut rikkuvatest stardiseadmetest AEGIS Ashore, millest esimene on juba Rumeenias häirevalmiduses ja teist Poolasse ehitatakse, vahendas RIA Novosti.

Vastulöök nende neutraliseerimiseks antakse mitte ainult komplekse majutavate Ida-Euroopa riikide, vaid ka neile käsuliini pidi korraldusi andvate juhtimis- ja kontrollkeskuste pihta kõikides maades, kus nad asuvad.

Ülihelikiiruseline planeeriv lõhkepea "Avangard" ja uus tuumarakett "Sarmat" on mõlemad seeriatootmisse võetud. Avangardide esimene polk seatakse peagi häirevalmidusse.

Laserrelv "Peresvet" ja Mig-31-le paigutatud ülihelirakett "Kinžal" tõestasid testimiste ja õppuste käigus oma võimekust ja tõhusust ning võetakse laialdaselt lahingvalvesse.

Piiramatu tegevusraadiusega tiibraketi "Burevestnik" katsetused kulgesid edukalt.

Mis puudutab "mandrite hävitajat" allveeseadet "Poseidon" – siis algaval kevadel lastakse vette esimene "Poseidoni" relvasüsteeme kandev allveelaev.

Kasutusele võetakse ka laevadele paigutatav ülihelirakett "Tsirkon", mille kiirus on 9 Machi ja tegevusraadius 1000km, ning mis suudab hävitada nii maismaal kui merel asuvaid sihtmärke.

Raketid paigutatakse nii uutele kui ka olemasolevatele laevadele – nad sobivad "Kalibri" stardiseadmetesse.

Oodatust 2-3 aastat varem antakse mereväele üle 7 uue põlvkonna allveelaeva ning ehitama hakati 5 suure tegevusraadiusega uusima tüübi pealveelaeva.

USA-s tunnustati Venemaa uusi, vaenlasi pimestavaid relvi >>

USA-l soovitati enne järgmiste agressiivsete sammude astumist arvutada Venemaa uute relvade tegevusraadiust ning hästi järele mõelda, kas plaanitav on ikka väärt mõte.

Teema:
Relvastus (196)

Samal teemal

"Poseidon" paneb hirmust värisema – raputab NATO-gi laiali
USA eriüksused tahavad vene relvi

Peamised teemad