21:30 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Välisuudised
lühendatud link
Putini läkitus Föderaalkogule (7)
85 0 0

Onkoloogiahaigete raviks ja vähktõve vastu võitlemiseks eraldatakse triljon rubla, programm "Säästlik polikliinik" muutub kõigile riigi meditsiiniasutustele normiks, öeldakse Venemaa presidendi läkituses Föderaalkogule.

TALLINN, 20. veebruar - Sputnik. Venemaa on suunanud ja suunab ka edaspidi üha suuremaid ressursse olukorra parandamiseks tervishoiusektoris. Selle tulemusena paraneb kõigis valdkondades meditsiiniabi, rahva tervise ja eriarstiabi kvaliteet. Kuid teha on veel palju. Venemaa president Vladimir Putin kinnitas seda oma pöördumises Föderaalkogule.

"Inimesed peaksid tundma hoolitsust," rõhutas ta ja lisas, et varajane diagnostika on väga oluline. Selle arendamiseks ja populariseerimiseks eraldatakse täiendavaid vahendeid.

Tohutut tähelepanu pööratakse onkoloogiliste haiguste ravile. Vähihaigete patsientide abistamiseks kulutatakse vähemalt üks triljon rubla (13,4 miljardit eurot).

Putin venemaalastele: kustutame paljulasteliste kodulaenu >>

Putini sõnul tuleb põhjalikult ümber korraldada haigete pikaajalise hoolduse süsteem. Lisaks peaks inimesel olema edaspidi võimalik pääseda arsti juurde formaalsusteta, rõhutas president.

Vladimir Putini esinemine Föderaalkogu ees
© Sputnik / Алексей Филиппов

"Säästliku polikliiniku" ("Бережливая поликлиника") projekt, mis vähendab arsti juurde pääsemise ooteaegu, rakendub kogu riigis. Putin andis valitsusele korralduse juurutada projekti "Säästlik polikliinik" standardeid ja viia sellele üle kõik lastepolikliinikud.

Kindlasti tuleb lülitada üldisesse digitaalsesse võrku uuringud, et säästa inimesi mõttetute spravkade (õiendite) kogumisest, lisas ta. Kvaliteetne arstiabi peaks olema kättesaadav kõikjal Venemaal, sõnastas Putin oma tervishoiualaste ettepanekute peamise eesmärgi.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et 20. veebruaril esines Venemaa president Vladimir Putin ettekandega Föderaalkogule (Venemaa 2-kojaline parlament – toim.). Pöördumise keskmes oli hinnang riigi sise- ja välispoliitikale ning selle arengu põhisuundadele.

Venemaast ja maailmast: Putin esineb läkitusega Föderaalkogule >>

Läkitus sisaldab traditsiooniliselt nii poliitilisi, majanduslikke, ideoloogilisi seisukohti, kui ka konkreetseid ettepanekuid parlamendi mõlema koja seadusandliku töö kohta. Sputnik Eesti tegi Putini ettekandest Föderaalkogul otseülekande.

Teema:
Putini läkitus Föderaalkogule (7)

Samal teemal

Putin täitis tema kätt suruda tahtnud poisi unistuse
Kas on olemas nakkuslikke vähivorme
Teadlaste avastus aitab naistel kiiremini sünnitustest taastuda
Tagid:
tervis, poliitika, föderaalkogu, Vladimir Putin

Peamised teemad