08:08 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1787
  • RUB89.9825
Välisuudised
lühendatud link
12810

USA-s teatati uue strateegia väljatöötamisest lahingutegevuseks peamiste vaenlaste – Venemaa ja Hiina vastu.

TALLINN, 22. veebruar - Sputnik. Selle strateegia põhiline eripära seisneb USA õhujõudude staabiülema kindral David Goldfeini sõnul "varjatud invasioonis" sügavale vaenlase territooriumile, kirjutab Telepolis.

Uut strateegiat on asutud välja töötama vastuseks "ohtudele" Venemaa ja Hiina poolt ning kogu arendusprotsess võtab umbes aasta aega ning kulud moodustavad umbes 135 miljardit dollarit, teatas USA kindral Washingtonis Brookingsi instituudis esinedes.

Начальник штаба ВВС США, генерал Дэвид Голдфайн
© AP Photo / Jose Luis Magana
USA õhujõudude staabiülem kindral David Goldfein

Goldfein selgitas, et uue strateegia mõte seisneb selles, et anda hoop vastase kõige nõrgemaltele kohtadele, vältides kokkupõrkeid tugevate külgedega.

"Tegemist on põhjapaneva muudatusega nii kultuurilises kui ka tehnilises mõttes," ütles ta. Kindrali hinnangul annab uus strateegia USA vägedele vaenlase ees "asümmeetrilise eelise".

Hirmutav sõprus - USA on Moskva ja Pekingi liidus ohtu märganud >>

USA õhujõudude staabiülem lausus, et uues strateegias osalevad kõik ameeriklaste väeliigid, nende tegevust aga hakkab koordineerima hävitaja F-35, mis etendab rünnaku puhul staabi rolli.

Mil moel Ameerika Ühendriigid oma plaane Venemaa uusimate relvaliikide olemasolul teostama hakkavad, jääb mõistatiseks, märgib väljaanne.

See ei ole sugugi esimene sõjakas avaldus Ameerika Ühendriikide kõrgematelt sõjaväelastelt. Eelnevalt teatas USA mereväe mereväeoperatsioonide juht admiral John Richardson Atlandi Nõukogus esinedes, et Washington peab üle minema "pealetungile" Venemaa ja Hiina vastu.

Tema sõnul on Venemaa kontrolli tugevnemise taustal tähtsaimate mereteede üle, sealhulgas Aasovi merel, USA-l aeg mõelda sellele, et teatud piirkondades "survet avaldada" ja ise aktiivsetele tegudele üle minna.

"Oleks suurepärane, kui me suudaksime sundida venelasi reageerima meie esimestele sammudele. Aeg-ajalt on mäng valgel poolel (malemängus – toim.) eeliseks," teatas Richardson.

Putini läkitus Föderaalkogule >>

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, hinnati NATO-s Venemaa presidendi Vladimir Putini hiljutist kõnet, kus ta teatas, et ameeriklaste tuumarelva Euroopasse paigutamise korral annab Venemaa adekvaatse ja asümmeetrilise vastuse, ähvardusena alliansi liitlastele ja nimetati sedalaadi avaldusi vaestuvõetamatuiks.

Venemaa välisministeeriumi ametliku esindaja Maria Zahharova sõnul on Venemaa sammud vaid vastumeetmeiks alliansi tegevusele, eeskätt NATO laienemisele, ja lisas, et Moskva ei kavatse leppida nende "partnerite agressiivsete ettevõtmistega".

Samal teemal

Pentagon ei vastanud Šoigu ettepanekule arutada erimeelsusi
Biorobotid: kuidas Pentagon steroidide abil supersõdureid loob
Pentagon peab Venemaa tuumarelvi USA jaoks peamiseks ohuks
Pentagon käskis Venemaa kätte saada ja mööda minna
Tagid:
Pentagon, poliitika, sõjaline, rünnak, Venemaa, USA

Peamised teemad