07:26 08. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1290
  • RUB80.8888
Välisuudised
lühendatud link
Ukraina presidendivalimised (76)
13230

Ukraina president Petro Porošenko nimetas järjekordselt asju oma nimedega – kutsudes oma riiki "agressoriks".

TALLINN, 24. veebruar — Sputnik. Ukraina riigipea Lvovi oblasti Žolkva linnas peetud valimiskampaania kõne salvestus avaldati YouTube"is ja levis seejärel kiiresti muudeski sotsiaalvõrgustikes. 

"Täna pean ma Ukraina presidendi ja Ukraina relvajõudude ülemjuhatajana hoidma Ukrainat ja juhtuma tema kaitset, et ukrainlastest agressorid tagasi lüüa," vahendas RIA Novosti Porošenkot. 

Oma viga mõistes, parandas ta kiiresti "ukraina" agressorid "vene" omadeks ja jätkas oma kõnet juba kuulajate naeru saatel.

See ei ole Ukraina presidendi esimene keelvääratus. Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, lausus Pjotr Porošenko 2018. aasta jaanuaris Ühtsuse päeva pidustustel, et Krimmi ja Donbassi maad trambib Ukraina okupandi saabas.

Politoloog: Volker parandas Porošenko "rumala" avalduse >>

"Ja rõõmsal Ühtsuspäeval on ukrainlaste jaoks mõru kõrvalmaik, seni kuni Ukraina okupandi saapad ... Vene okupandi saapad … tallavad meie Ukraina suveräänset maad Krimmis, Sevastoopolis, Donetskis ja Luganskis.

Varem, 2017. aasta detsembris, kui ta rääkis diplomaatilise teenistuse päeva üritusel, nimetas ta Ukraina režiimi alatuks.

"Kallid sõbrad! Keegi ei tunne Ukraina režiimi alatust paremini kui meie, ukrainlased," ütles Porošenko, "Vene agressioonist" rääkides.

2017. aasta jaanuaris kinnitas Porošenko Mariupolis sõjaväelastega suheldes, et "Ukrainapoolne okupatsioon on ajutine" ja 2015. aastal tunnistas SBU loomise aastapäeval, et ukrainlasi "tapavad küünilised bandeeralased".

Kiievi võimud räägivad ilma igasuguste tõestusteta pidevast "Vene agressioonist". Samal ajal on Moskva korduvalt rõhutanud, et ta ei ole Donbassi konfliktis osalenud ja on huvitatud Ukraina poliitilise ja majanduskriisi ületamisest.

Teema:
Ukraina presidendivalimised (76)

Samal teemal

Poliitik Ukraina presidendi "kangelastegudest" Maidanil: Porošenko mängis üle
Tagid:
reziimivahetus, okupant, Pjotr Porošenko, Ukraina

Peamised teemad