11:21 05. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1765
  • RUB86.7275
Välisuudised
lühendatud link
17120

Telekanali "Rossija 1" (mis kuulub Venemaa Riiklikusse Tele- ja Raadioringhäälinguettevõttesse) programmis "Vesti Nedeli" nimetati uute tiibrakettide "Tsirkon" võimalikke Ameerika sihtmärke Venemaad ähvardava ohu korral.

TALLINN, 24. veebruar — Sputnik. Ameerika Ühendriikide idarannikul on selliste sihtmärkide hulgas Pentagoni hoone Washingtonis, kus asuvad relvajõudude kõrgeimad juhtimis- ja kontrollistruktuurid ja Staabiülemate komitee, Camp David - valitsuse juhtimiskeskus, Fort Ritchie (Maryland) presidendi varupeakorter, vahendab RIA Novosti

Lääneranniku sihtmärkide hulgas on McClellan (California) - strateegiliste ründejõudude juhtimiskeskus ja Jim Creek (Washington) – tuumajõudude juhtimiskeskus.

"Me lihtsalt paigutame midagi rikkumata ja kedagi häirimata ookeanidesse oma ülihelirakette "Tsirkon" kandvad allveelaevad - 40 tükki igal alusel – ja relvade tegevusraadiusse satuvad kõik needsamad otsustuskeskused, millest president Putin rääkis. Meie laevad jäävad väljapoole USA 200 miili laiust majandusvööndit. Kakssada miili on 370 kilomeetrit.

Sõjandusekspert selgitas, kuidas USA-d "garanteeritult hävitada" >>

Rehkendame 400 kilomeetri kaugusega rannikust. Kõik need otsuste langetamise keskused ei ole rannast kuigi kaugel. Ütleme veel 400. Kokku 800 km.

"Tsirkon" lendab kiirusega 11 tuhat kilomeetrit tunnis. Seega kulutab rakett veidi vähem kui viis minutit, et 800 kilomeetrit läbida. Ülesanne kolmanda klassi õpilastele. Siin see ongi, vajalik lennuaeg," selgitas "Vesti Nedeli".

Nagu Vladimir Putin Föderaalkogule teatas, on Venemaa merel baseeruva hüperheliraketi "Tsirkon" kiirus üheksa Machi ja lennukaugus enam kui tuhat kilomeetrit. Temaga varustatakse nii olemasolevad kui ka ehitatavad pealvee- ja allveelaevad, tema stardiseadmed on samad, mis rakettidel "Kalibr".

Kui Venemaale tekib oht, rünnatakse muuhulgas ka "Tsirkonitega" Ameerika otsustuskeskusi, kust juhitakse Euroopas asuvaid raketitõrjesüsteeme. Nagu teada, võivad nende stardiseadmetes paikneda Venemaad ohustavad lähi- ja keskmaaraketid. 

Washington juba paigutas Rumeeniasse stardiseadmed Mk41, sarnaseid süsteeme rajatakse ka Poolasse. Nad kõik sobivad tiibrakettide "Tomahawk" väljatulistamiseks.

Venemaa kangelase, eru-viitseadmirali Vsevolod Hmõrovi sõnul on iga Venemaa laev võimeline korraga umbes 40 raketti Ameerika juhtimiskeskuste pihta tulistama.

Ta rõhutas, et rannajoonest 500 kilomeetri kaugusel olev raketikandja suudab viie minuti jooksul hävitada kuni 500 kilomeetri kaugusel sisemaal olevad objektid.

"Samas suudavad raketitõrjesüsteemid parimal neid rakette vaid märgata, mitte aga tabada," ütles Hmõrov kokkuvõtteks.

Samal teemal

Vladimir Putin kinnitas USA luurajate suurimaid kartusi
Tagid:
raketitõrjesüsteem, allveelaev, tiibrakett

Peamised teemad