00:06 27. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1819
  • RUB90.2935
Välisuudised
lühendatud link
Riigipöördekatse Venezuelas (33)
8810

RT Telegrami-kanali teate kohaselt haavati telekanali RT projekti Redfish ajakirjanikku, kes filmis kokkupõrkeid Venezuela ja Colombia piiril.

TALLINN, 25. veebruar — Sputnik. "Naisajakirjaniku sõnul tabas teda opositsiooniaktivistide poolt juhitud auto – ta jäi ime läbi ellu," teatatakse uudises. 

Venezuela opositsionäärid, kes sõitsid soomusautodega rahvahulka, peaaegu tapsid eile Nicole Krammi - projekti Redfish juhtiva kaameraoperaatori Venezuelas, vahendab RIA Novosti.

Meeleavaldus Venezuela presidendi Nicolas Maduro toetuseks
© Sputnik / Карлос Эррера

Tema jalg sai vigastada, kuid Nicole ütleb, et saab hakkama ja jätkab tööd.

Redfishi meediaplatvorm on osa RT-kanali videoagentuuri Ruptly struktuurist. Redfishi meeskond viib läbi oma uurimisi ja loob lühikesi dokumentaalfilme sotsiaalsetel ja majanduslikel teemadel. 

"Libaetendus"

Caracas katkestas 23. veebruaril diplomaatilised ja poliitilised suhted Bogotaga. Kolumbia ametivõimud lubasid võimalikult kiiresti diplomaadid Venezuelast tagasi kutsuda.

Kahe riigi vaheliste suhete teravnemine on tingitud Ameerika "humanitaarabi" osutamise katsetest Colombia territooriumi kaudu.

Ilma piparkookideta, kuid vitstega: Ameerika "demokraatia" kool >>

Opositsioon nõuab, et humanitaarabi lubataks riiki, kuid president Nicolas Maduro on selle vastuvõtmisest kategooriliselt keeldunud.

Caracas viis politseinikud piirile, et takistada veoautode läbipääsu. Protestijad murdsid politseikordonist läbi, et last kätte saada, mispeale korravalvurid kasutasid pisargaasi.

Maduro sõnul muutis Ameerika oma "abi" "libaetenduseks", sest Washington blokeeris riigi omanduses oleva naftafirma PDVSA varad ja keelas sellega tehingute tegemise, jättes Venezuela ilma rohkem kui kümnest miljardist dollarist, Inglismaa keskpank keeldub samuti Caracasele riigi kullavaru tagastamast.

Riigipöördekatse Venezuelas

Jaanuaris puhkes kogu riigis protestilaine praeguse presidendi Nicolas Maduro vastu, kes valiti tagasi eelmise aasta märtsis.

Kahekümne kolmandal kuupäeval kuulutas Washingtonile kuulekas parlamendi spiiker Juan Guaido end "ajutise valitsuse ajaks" riigipeaks. Seda sammu toetasid Ameerika Ühendriigid ja mitmed teised riigid.

Madurot toetavad Venemaa, Mehhiko, Hiina, Türgi ja Indoneesia.

Teema:
Riigipöördekatse Venezuelas (33)

Samal teemal

Lavrov: USA on Venezuelas igasuguse häbitunde kaotanud
Haiti kui Venezuela revolutsiooni kõverpeegel
Tagid:
riigipöördekatse, Washington, värviline revolutsioon, Nicolás Maduro, Venezuela

Peamised teemad