06:44 24. Märts 2019
Kuula otse
 • USD1.1302
 • RUB72.7425
Ukraina lauljanna Maruv

Poliitiline otsus: Maruv ei sõida Ukraina esindajana Eurovisioonile

© AP Photo / Vladimir Donsov
Välisuudised
lühendatud link
57 0 0

Kiiev otsustas oma muusikalistes eelistustes lähtuda esinejate lojaalsusest ametlikule russofoobsele kursile. Eurovisiooni korralduskomitee lubab toimunule reageerida.

TALLINN, 26. veebruar - Sputnik. Ukraina laulja Maruv (Anna Korsun) ei esinda riiki rahvusvahelisel lauluvõistlusel Eurovision-2019, kuigi ta on rahvusliku vooru võitja. Sellest teatas RIA Novosti, viidates Ukraina riikliku televisiooni ja raadioettevõtte (NOTU) otsusele.

Tänavuse aasta Eurovisiooni lauluvõistluse võitjaks tuleb venelane Sergei Lazarev
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

"(Pooled) ei jõudnud laulukonkursil osalemise küsimuses mitmel põhjusel üksmeelele," öeldi riigiettevõtte avalduses.

NOTU märkis, et nad ei nõustunud lauljaga tema missiooni rollist rahvusvahelisel konkursil.

Rõhutatakse, et konkursi ajal Ukrainat esindav artist peab olema riigi kultuuriliseks suursaadikuks ja esitama mitte ainult oma muusikat, vaid ka Ukraina ühiskonna seisukohta maailmas.

Juba teisipäeval, 26. veebruaril kuulutatakse välja Ukraina uus esindaja. Tõenäoliselt saab selleks ansambel Freedom Jazz.

Kellele kuulub Krimm ja kas on plaanis Venemaal esinemine

Otsuse tühistamise eelõhtul andis NOTU komisjon laulja Maruvile allkirjastamiseks lepingu, mille üks punktidest keelab Venemaal toimuvad kontserdid.

Vastuseks teatas Maruv ametnikepoolsest survest ja nägi selles soovi sundida teda konkursil osalemisest keelduma, vaatamata tema õiglasele võidule.

Venemaa pianist tuli Klassika-Eurovisiooni võitjaks >>

Ta rõhutas ka, et ta on valmis Venemaal esinemise lõpetama ja võtma vajadusel kõik võistlusel osalemise kulud enda kanda.

Paraku ei vastanud Maruvi selgitused NOTU komisjoni ootustele.

Eurovisioonis osalemisele kandideerisid ka õed Opanasjukid, kes esinesid Anna Maria dueti koosseisus. Siis aga selgus, et nende vanemad elavad Krimmis.

Tüdrukud ise keeldusid Ukraina telesaates küsimusele "Kellele kuulub Krimm?" vastamast. 

Riikliku vooru finaalis viisid saatejuht ja žürii liikmed tüdrukud pisarateni. Artistide sõnul kiusatakse neid nüüd seetõttu Ukrainas taga.

Eurovisiooni korralduskomitee lubab toimunule reageerida.

Eurovisiooni korraldajad jälgivad Ukraina konkursi skandaali, märkides, et osalejate vaated väljaspool lava ei ole tähtsad.

"Saime antud olukorra kohta palju teateid. Sellest võib saada probleem Ukrainale ja riigi delegaatidele," ütles Eurovisiooni produtsent Jon Ola Sand Ukraina veebiportaalile Strana.ua

Ta rõhutas, et konkurents ei tohi olla poliitiline.

"Me hindame hääli, koreograafiat ja muusikat, mitte osalejate ideid väljaspool konkurssi," ütles Sund.

Nagu Sputnik Eesti juba teatas, toimub Eurovisiooni lauluvõistlus 2019. aasta 14.-18. maini Tel Avivis.

Eestit esindab Rootsi laulja Victor Crone lüürilise ballaadiga "Torm" ("Storm"). Crone on riikliku konkursi "Eesti laul" võitja. 

Rahvusvahelise lauluvõistluse "Eurovisioon" võidab tänavu Vene laulja Sergei Lazarev - sellise prognoosi tegid kihlveokontorid.

Märkimisväärse vahega järgneb lemmikule osaleja Rootsist– kelle võidu tõenäosus on 9%. Esikolmiku viimane on Itaalia, tema võiduvõimaluseks pakutakse 7%.

Eurovisionworld.com prognoosist lähtudes võib Eesti arvestada vaid kohaga teise kümne hulgas. Tema võimalus esikoha võitmiseks on 2%.

Samal teemal

Eurovisiooni võitja uus edusamm USA mainekal hitiparaadil
Eesti pääses Eurovisiooni finaali
Tagid:
Venemaa, Eurovision, Ukraina

Peamised teemad

 • Diplomaatide aukarika omanikuks sai Keskerakonna meeskond

  Minijalgpalliturniiril Diplomat Cup 2019 osales seitse meeskonda: Armeenia, Moldova, Venemaa, Türgi ja USA saatkondade ning Eesti Keskerakonna meeskond, ja turniiri uustulnuk – Tallinnas resideeruvate kaitseatašeede võistkond.

  26
 • Vene hävitajad Su-27 saatsid kahel korral USA pommitajaid Balti mere kohal

  USA õhujõudude strateegilised pommituslennukid teevad üha rohkem lende Läänemere kohal. Vene Su-27 hävitajad olid kahel korral ööpäeva jooksul sunnitud õhku tõusma, et Ameerika pommitajaid saata.

  28
 • Siseministeerium kutsub varuma toitu, illustreeriv foto

  Siseministeerium saadab inimestele e-kirja, milles kutsub varuma koju piisavas koguses toitu ja muud vajalikku, et elada üle nädalane kriis. Eesti elanikeni jõuavad ka kriisideks valmistumise käitumisjuhised.

  148