12:43 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Välisuudised
lühendatud link
14030

Venemaa majandusarengu ministeeriumis räägiti linnadest, millest saavad esimesed kandidaadid välisturistide jaoks "leebele" viisarežiimile.

TALLINN, 26. veebruar — Sputnik. Moskva, Peterburi ja Vladivostok võivad osutuda esimesteks linnadeks, mille külastamine saab välisturistidele võimalikuks leebemate viisaformaalsuste kohaselt. Sellest teavitas majandusarengu aseminister Sergei Galkin.

Venemaa piirab oluliselt toidukaupade ja muude toodete importi Eestist >>

Tema sõnul on säärane valik seotud sellega, et nimelt neid linnu külastab kõige suurem hulk väliskülalisi.

"Meil on kolm võtmetähtsusega linna, mis sisuliselt on väravaiks kõigile välismaalastele Venemaal – nendeks on Moskva, Peterburi ja Vladivostok. Põhiline välisturistide vool langeb just nende linnade osaks," vahendab RIA Novosti Galkini sõnu.

Ukraina poliitikud käivad salaja Krimmis puhkamas, illustreeriv foto
© Sputnik / Владимир Сергеев

"Lisaks sellele on nad korralduslikult selleks enam valmis kui teised linnad, nad suudavad paremini ja kvaliteetsemalt täita kõiki viisade digiteerimise ja haldamisega seotud ülesandeid," lisas aseminister.

Venemaa president Vladimir Putin andis eelnevalt korralduse välja töötada ja esitada kinnitamiseks ettepanekud Venemaa Föderatsiooni külastavate välisturistide viisavormistuse lihtsustamiseks.

Vastutus selle korralduse täitmise eest on pandud välisministeeriumile, siseministeeriumile, Venemaa kaitsepolitsei büroole FSB ja turismiagentuurile Rosturizm.

Oma ettepanekud peavad ametkondade esindajad esitama kuni käesoleva aasta 31. märtsini. Venemaa meedia andmetel võib viisaformaalsuste leevenduseks olla ette nähtud elektrooniliste viisade vormistamise võimalus.

Teatavasti kujunes möödunud aasta Venemaa jaoks turismitööstuses rekordiliseks: 90 miljonit sisse- ja väljasõiduviisat. See on viimase kümne aasta kohta kõrgeim näitaja.

Jalgpalli MM 2018 >>

Huvi Venemaa vastu kütsid üles jalgpalli maailmameistrivõistlused, aga ka puhkus Krimmis. Möödunud suvel käis jalgpalli MM-i vaatamas ligi seitse miljonit vutisõpra, kellest 3,5 miljonit olid välismaalased.

Samal teemal

EL on Venemaaga kehtestatud lihtsustatud viisarežiimiga rahul
Eesti elanikud kulutasid mullu välismaal üle miljardi euro
Soojast suvest hoolimata reisisid Eesti elanikud välisriikidesse rohkem

Peamised teemad