18:17 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Välisuudised
lühendatud link
10010

USA sanktsioonide seaduseelnõu näeb ette mitmeid uusi piiranguid nii Venemaa finantsasutustele kui ka üksikisikutele.

TALLINN, 27. veebruar - Sputnik. USA Kongressis avalikustati seaduseelnõu, mis näeb ette täiendavate sanktsioonide kehtestamise Venemaale. Dokumendi mõnedest üksikasjadest teatab RIA Novosti.

Eelkõige keelustab eelnõu tehingud Venemaa uute riigivõlakirjadega, mille kustutamise tähtaeg on üle kahe nädala. Eeldatakse, et piirangud jõustuvad kolm kuud pärast seaduse jõustumist.

USA Senat kiitis heaks uued Venemaa-vastased sanktsioonid >>

Sanktsioonide alla langevad finantsasutused, mis Ameerika võimude sõnul toetasid "Venemaa valitsuse sekkumist demokraatlikesse protseduuridesse või valimistesse väljaspool Venemaad".

Ekspert selgitas, miks EL ei saa kohe sanktsioone tühistada, illustreeriv foto
© Sputnik / Сергей Венявский

Lisaks otsustasid seadusandjad kehtestada piirangud investeeringutele Venemaa veeldatud maagaasi projektidele välismaal, samuti Venemaa naftaväljade arendamisse.

Nagu dokumendist nähtub, võidakse keeld kehtestada sularahaeraldistele alates miljonist dollarist ja alternatiivina alates viiest miljonist dollarist üheks aastaks.

Eelnõu näeb ette ka personaalsed sanktsioonid, mis kehtivad "poliitikutele, oligarhidele ja teistele isikutele, kes osalevad president Vladimir Putini nimel otseselt või kaudselt ebaseaduslikes ja korruptiivsetes tegudes".

Piirangud mõjutavad ka rohkem kui paarikümmet FSB ohvitseri, keda peetakse "osalisteks" Ukraina sõjalaevadega Mustal merel toimunud intsidendis.

Sanktsioonidespiraal vajab pidevalt toitmist >>

Järjekordse Venemaa-vastase algatuse autorite hulgas on Demokraatliku partei esindajad Gene Shahin, Ben Cardin, Robert Menendez. Vabariiklastest toetasid neid Cory Gardner ja Lindsey Graham.

Moskvas peetakse Ameerika Ühendriikide ja teiste lääneriikide sanktsioone lühinägelikeks ja kasututeks. Venemaa juhtkond on varem korduvalt nimetanud katseid muuta sanktsioonide surve abil Venemaa välispoliitikat perspektiivituteks.

Venemaa välisministri Sergei Lavrovi sõnul ei maksa loota, et piirangute karmistamine võiks põhjustada Venemaa majandusele olulist kahju.

"Siinkohal ei ole mõtet üksikasjalikult rääkida sellest, et katsed takistada Venemaa majanduslikku ja tehnoloogilist arengut on ebaõnnestunud ja need ebaõnnestuvad ka edaspidi. Meie majandus on toime tulnud, reageerib paindlikult välisriikide majandusliku konjunktuuri kõikumistele ja me võtame ka edaspidi tarvitusele meetmeid investeeringute ligitõmbavuse suurendamiseks," ütles välisminister.

Samal teemal

Berliin ja Pariis on sanktsioonide karmistamise vastu
Ameerika kapitulatsioon: Washington tunnistas uute sanktsioonide kasutust
Politoloog Washingtoni sanktsioonide survest: USA on oma positsiooni kaotamas
Tagid:
USA kongress, majandus, sanktsioonid, USA, Venemaa

Peamised teemad