19:28 21. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Välisuudised
lühendatud link
Riia linnapea tagandamine (10)
12301

Läti parlament otsustas tühistada pealinna elanikele harjumuspärased soodustused ja sotsiaaltoetuste määrad, Nils Ušakovs kavatseb nüüd kaitsta riialaste huve Euroopa Liidu tasandil.

TALLINN, 28. veebruar - Sputnik. Läti erakond Koosmeel plaanib neljapäeval, 28. veebruaril kinnitada erakonna esimees ja Riia linnapea Nils Ušakovs Euroopa Parlamendi saadikukandidaadiks.

Riia linnapea ja erakonna Koosmeel juht Nils Ušakovs
© Sputnik / Сергей Пятаков

Sellest teavitas RIA Novosti, märkides, et oma soovist kandideerida teatas Ušakovs eile, märkides, et teeb seda seoses poliitilise vastasseisu teravnemisega pealinna ja riigi põhilise seadusandliku organi – Seimi vahel.

Tema sõnul on Seim sisuliselt Läti pealinna elanikele "sõja kuulutanud".

"Otsus sai langetatud seoses riigis toimuvate protsessidega, seoses sellega, mis pärast valimisi on aset leidnud, seoses Seimi otsusega riialased soodustustest ilma jätta, mis tegelikult tähendab sõda riialaste vastu," toonitas ta.

Riialased jäeti harjumuspärastest soodustustest ilma

Ušakovsi avalduse eel esines Seim ettepanekuga kohustada Riia linnavalitsust pakkuma kõigile lätlastele ühesuguseid teenuseid sõltumata sellest, kus nad on sisse kirjutatud, mis jätaks riialased ilma sõidusoodustustest ja tervest rest muudest soodustustest.

"Meie vastu peetakse sisuliselt sõda. Mitte ainult erakonna vastu, riialaste vastu. Ainsaks lahenduseks on kaitsta Riiat Euroopa tasandil. Ma asun kõiki vahendeid kasutades võitlema," teatas Ušakovs sellega seoses.

Ušakovs väitis, et ta jääb oma ametisse vähemalt tänavuse aasta 26. maini, Euroopa Parlamendi valimiste päevani. Korruptsiooniskandaaliga see otsus tema sõnul seotud ei ole.

Nagu Sputnik Eesti on teatanud, korraldas Läti koruptsioonivastase võitluse bõüroo tänavu jaanuaris Riia linnapea Nils Ušakovski töökabinetis ja kodus läbiotsimised, kui hulk ühistranspordi munitsipaalettevõtte Rīgas satiksme töötajaid oli korruptsioonis kahtlustatuna vahi alla võetud.

Kõik viis Rīgas satiksme juhatuse liiget astusid tagasi. Ušakovs ise teatas, et ei kavatse Läti pealinna linnapea ametist lahkuda kuna tema südametunnistus on puhas ja tema ei ole koruptiivsete tegudega seotud.

Erakond Koosmeel saavutas Läti parlamendivalimistel võidu, kuid liberaalsed ja parempoolsed erakonnad keldusid temaga koalitsioonilepingut sõlmimast, mistõttu erakonnast sai Seimi suurim opositsiooniline jõud.

Erakonna Koosmeel poolt hääletavad tavapäraselt Riia ja Läti venekeelsed elanikud.

Teema:
Riia linnapea tagandamine (10)

Samal teemal

Pidu linnas: Riia sai 817-aastaseks
Riia linnapea: keelteoskus on ühele väikeriigile äärmiselt tähtis
Tallinna, Riia ja Vilniuse linnapead arutasid turismimaksu teemat
Meeleavalduse eel: Daugavgrīvas lendlehed, suhtlusvõrgustikes üleskutsed vägivallale
Läti politoloog: Koosmeel – puhtal kujul vlassovlased
Tagid:
Euroopa Parlament, parlament, poliitika, Nils Ušakovs, Läti

Peamised teemad