00:24 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Välisuudised
lühendatud link
91 0 0

USA president Donald Trump ütles neljapäeval pärast plaanitust varem ja läbimurdeta lõppenud tippkohtumist Põhja-Korea liidri Kim Jong-uniga, et ta oli sunnitud kõnelustelt minema kõndima, sest ei nõustunud vastaspoole nõudmistega sanktsioonid tühistada.

TALLINN, 28. veebruar — Sputnik. "Mõnikord tuleb minema kõndida ja see oli üks neid kordi," ütles Trump ajakirjanikele pärast ühisavalduseta lõppenud tippkohtumist, vahendas Pealinn.

Meeletu tippkohtumine Singapuris: kelle mägi sünnitas >>

"Asi puudutas sanktsioone," sõnas USA riigipea. "Põhimõtteliselt tahtsid nad sanktsioonide täielikku tühistamist ja me ei saanud seda teha."

Trump ütles ka, et tal on Kimiga hea suhe. "Me lihtsalt meeldime teineteisele. Meie vahel on soojus ja ma loodan, et see jääb püsima. Ma usun, et see juhtub," sõnas ta.

Valge Maja teatas varem tippkohtumise plaanitust varasemast lõppemisest ja tunnistas, et sel korral kokkuleppele ei jõutud.

Vietnami pealinnas Hanois toimus neljapäeval USA presidendi Donald Trumpi ja Korea Rahvademokraatliku Vabariigi juhi Kim Jong-uni tippkohtumine, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Kõnelused toimusid hotellis Sofitel Legend Metropole. Nagu Valges Majas märgiti, kavatsesid Donald Trump ja Kim Jong-un arutada nende esimesel kohtumisel Singapuris saavutatud kokkuleppeid.

12. juunil toimus Singapuris ajalooline kohtumine USA presidendi Donald Trumpi ja Põhja-Korea liidri Kim Jong-uni vahel, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Donald Trumpi ja Kim Jong-un'i ajalooline kohtumine >>

Kohtumisel võeti vastu ühine deklaratsioon, kus USA lubas anda Põhja-Koreale julgeolekugarantiid ja Põhja-Korea lubas töötada Korea poolsaare tuumarelvadest vabastamise nimel. USA luure aga kahtlustab Korea RDV-d uute mandritevaheliste rakettide ehitamises.

Samal teemal

Põhja-Korea: USA takistab edasiminekut tuumavabaduse suunas
USA kahtlustab: Põhja-Korea peidab "kastis lambatalle"
Põhja-Korea on "vägagi valmis" USA-ga kõnelusi pidama
Tagid:
Vietnam, USA, Põhja-Korea, poliitika, tippkohtumine, Donald Trump, Kim Jong-un

Peamised teemad