02:19 15. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Välisuudised
lühendatud link
Ukraina presidendivalimised (76)
12610

Ukraina Riikliku julgeoleku- ja kaitsenõukogu sekretär Oleksandr Turtšõnov ütles, et riigi elanikkonna vähenemine ohustab rahva eksistentsi.

TALLINN, 1. märts - Sputnik. Ta märkis, et 2018. aastal sündis Ukrainas 335 tuhat ja suri 587 tuhat inimest. Sündimus langes 7% ja abortide arv on ainult ametlike andmete kohaselt 100 tuhat aastas, vahendas RIA Novosti.

Mis saab sõprusest Ukrainaga: KaPo kardab "venekeelse tööjõu" sissevoolu >>

"See halb tendents vaid süveneb aasta-aastalt. <...> Kuni üheksa miljonit ukrainlast läheb igal aastal välismaale raha teenima; 3,2 miljonit inimest töötab välismaal juba alaliselt ja enamik neist ei kavatse kodumaale naasta," lisas poliitik Kiievis toimunud foorumil, millelt tegi ülekande Ukraina telekanal "Prjamoi".

Eesti ehitusturg kukub ukrainlasteta käpuli, illustreeriv foto
© Sputnik / Евгений Самарин

Turtšõnovi sõnul on Ukraina elanikkonna vananemise poolest maailmas 29. kohal ja tööealise elanikkonna vähenemise poolest üks esimesi. Riikliku statistikaameti andmetel saatsid ukrainlased 2018. aastal välismaalt kodumaale üle üheksa miljardi dollari.

Erakonna "Naš krai" ("Meie kodukant") saadik Sergei Šahhov ütles, et riigi elanikkonna muutumises võõrtööliste riigiks on süüdi valitsuse tegevusetus. Alates 1. jaanuarist on Ukraina miinimumpalk 114 dollarit ja sellest lähtub ka 2019. aasta riigieelarve.

Erakonna "Batkivštšina" ("Isamaa") saadik Juri Odartšenko märkis, et ukrainlased seda tõusu tariifide, maksude ja kaupade kallinemise tõttu ei tunne.

Tööandja Ukraina võõrtöölistest: ei iialgi enam >>

Ühiskondliku liikumise "Ukraina valik on rahva õigus" juht ja "Opositsiooniplatvorm - Elu eest" esindaja Viktor Medvedtšuk ütles varem, et minimaalne pension ja elatusmiinimum Ukrainas on viie aasta jooksul vähenenud 2,2 korda. Samuti on langenud elatusmiinimum ja miinimumpalk läheneb 2013. aasta tasemele, lisas ta.

Teema:
Ukraina presidendivalimised (76)

Samal teemal

Peaasi, et Porošenko Venemaaga sõdib - millesse usuvad poliitilised ukrainlased
Ukrainlased tõttavad Poola majandust päästma
Miks ukrainlased kuuluvad EL-is teise, afgaanid aga esimesse sorti
Sajad ukrainlased trügisid Poola piiri ületamisel
Tagid:
demograafia, majandus, ühiskond, väljaränne, Ukraina

Peamised teemad