14:13 28. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0991
  • RUB78.1096
Välisuudised
lühendatud link
9821

Hoolimata sellest, et sõnades on Kiiev kõik suhted Moskvaga katkestanud, allkirjastatakse tegelikult lepinguid ja kaubakäive kasvab. Milleks selline silmakirjalikkus?

Maria Baljabina, raadio Sputnik

Iga krantski Ukrainas teab, et riigile kõige hirmsam ja ohtlikum vaenlane on Venemaa, kes on päris külje all, suure riigi idapiiridel varitsemas. See on koguni vastavasse seadusesse sisse kirjutatud.

Zahharova Müncheni konverentsil: Ukraina-meelsed illusioonid on kadunud >>

Samas saavad kõik aru: et vaenlast täie rauaga karistada, tuleb temaga igasugused suhted katkestada. Sellest räägitakse Ukrainas pidevalt. Näiteks sellest, et hukatuslikust sõltuvusest Venemaa gaasist on nad vabanenud ja et Aasovi merel asuvad nad tegema, mida ise tahavad, Moskvalt miskit küsimata.

Koos sellega on ka kindel veendumus selles, et Venemaa tuleb sundida toimetama oma agressiivset gaasi läbi Ukraina territooriumi. Vaatamata "täielikust sõltumatusele" on ilma Venemaa kütuse ja rahata siiski raskevõitu. Aga mitte keegi ei näe selles vasturääkivust.

Nagu selleski, et Kiiev, kes hiljuti väitis, et ta on ise oma mail ja meredel peremees, allkirjastas Moskvaga protokolli kalapüügi kohta Aasovi merel. Ja on takkapihta rõõmus, kui hästi see kõik välja kukkus: õnnestus enesele üsna soodsad tingimused välja kaubelda.

Ilma selle hea tahte žestita Venemaa poolt oleks kõiki Ukraina kalureid peetud tavalisteks röövpüüdjateks. Asjatundjad ütlevad, et sisuliselt see nõnda ongi, toimetavad ju selle mere kalavarudega tehased, mis asuvad Venemaa territooriumil ning Ukraina teeb ainult nägu, et püüab. Kinnitades seejuures, kui sõltumatu ja iseseisev ta on.

Kiiev: Venemaal tuleb gaasitransiidi lepingule alla kirjutada >>

Aga kui võtta kätte ja teha nägu, et kõik Kiievi avaldused vastavad tegelikkusele? Kui juba öeldakse, et pole mingeid sidemeid, siis polegi: ei vene gaasi, ei kalaprotokolli ega kasvavat kaubakäivet (mis on ulatunud ligi 15 miljardi dollarini). Eks nüüd siis tulebki Ukrainal silmakirjatseda: sõnades suhted katkestada ja tegelikult neist mitte loobuda.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Samal teemal

Endine raadasaadik: ilma Venemaata saab Ukraina hukka
Tõmošenko: Ukraina jätkab Venemaa gaasi ostmist
Ukraina mereväe kolm laeva rikkusid Venemaa riigipiiri
Ukraina Ülemraadas lubati Venemaa okupeerida
Tagid:
sõltumatus, leping, Aasovi meri, kalurid, majandus, Venemaa, Ukraina

Peamised teemad