10:37 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1787
  • RUB89.9825
Välisuudised
lühendatud link
Arktika (25)
11710

Britid saadavad oma jalaväelased Norrasse, et NATO põhjakülge agressiivse Venemaa eest kaitsta. See on põhjas. Ilmselt on Briti sõjaväe igivana külmakartlikkuse probleem lahendatud.

Anna Razvaljajeva, raadio Sputnik

Me elame imelisel ajal, mida meie mitte nii kauged (aja mõttes) esivanemad nimetaksid kahtlemata "helgeks tulevikuks". Veel paar aastakümmet tagasi oli iga vähegi ambitsioonika mehe peas vähemalt kümmekond ideed. Ainuke küsimus, mida vähestel õnnestus lahendada, oli, kust saada raha, et need ellu viia. Nüüd on ajad muutunud ja olukord vastupidine - raha on, aga kust võtta ideid, mille peale seda kulutada?

Suurbritannia tunnistas, et peab meediasõda kõigi Venemaa kodanikega >>

NATO on kuludele alati ülalt alla vaadanud. Deklareeritud rahu ja headuse ideede kõrguselt. Kui salakaval Venemaa ei oleks rööbastelt maha tulnud, oleks ta tulnud välja mõelda. Nii rööpad, mahatulemine, kui ka Venemaa ise. Ilma temata oldaks nagu ilma käteta. Kabinettides käib kibe töö, uusi väljakutseid ja ohtusid on nii palju, et vaevu jõutakse uusi projekti kirjutada: eraldada sinna, saata sinna, kohe, viivitamatult, palju.

Maailmas on kõik juba ammu riikide vahel ära jagatud. Neil, kes salakavalaga piirnevad, on uskumatult vedanud. Nemad saavad tervise kahjustamise eest piima ning tasuta sõidu talonge. Ja muidugi toetusi, kirjuta aga projekt. Kaevuda, siis ümber kaevuda, siis edasi kaevuda ja kõik jälle üles kaevata. Selle aja peale leiutab Venemaa jälle midagi, siis võib vana maha matta ja uuesti otsast alustada.

Mingil hetkel läks projektidega kitsaks. Raha pole kuhugi panna aga ideid pole kusagilt võtta. Ja hakkaski nende riikide sõjavägi, mis agressori piiril ei asu, huuli närima - ütlevad, et me tahame ka mõõka kõri peale, buldogikutsikat kätte ja trummi jalutusrihma otsa.

Ja siis plahvatas – ega siis oht ei pea ähvardama ainult maapealt. On ju olemas kummaline salapärane Arktika, kus vene karu midagi toimetab.

Paremat ei saa tahtagi - piire õieti pole, ookean, jää, peaaegu pool aastat on pime ja ei mingeid tunnistajaid. Ideaalne olukord raha eraldamiseks - sülg hakkab jooksma. Ja NATO sõjaväelased hakkasidki kaevuma.

Ohud hakkasid tulema üksteise järel, paber läks printerisse, "kallis, ära mind veel oota, veel üks nõupidamine". Erutusid isegi need riigid, kes otsivad Arktikat gloobuse alumiselt poolelt.

Briti armee küberüksus levitab teadlikult valeinfot ja võltsinguid >>

Ja nüüd teatab juba kuningata kuningriik, et tegutseb vastavalt aja vaimule. Varsti-varsti hakkavad Arktikasse lendama lennukid, mis näevad kõike, kuulevad kõike ja katsuvad kõike. Põhja-Norrasse saadetakse üle tuhande briti merejalaväelase, kes hakkavad liigset raha kulutama. Värise, agressor!

Loomulikult tasub meenutada ka mineviku ebaõnnestumisi. Lõppude lõpuks on britid selles piirkonnas juba harjutanud. Tookord olid vaid väikesed külmad aga pühkisid vaprad britid õppustelt minema. Räägitakse, et midagi suurt külmus millegi britipärase külge. Lahtitulemisega tekkis probleem. Selle tulemusena keeldusid eriüksuslased oma baasist väljumast ja õppustel osalemast.

Nüüdseks on ilmselt küsimus lahendatud ja liikmete eest hoolt kantud. Võimalik, et neile telliti kallimad karvased soojad aluspüksid. Võib-olla viiakse sõdurid üle teisele kütusele: kangemale vedeliku või puhta piirituse tarbimisele, sest see jääb ka pakasega vedelaks ja vedelaks löömise eest pole vaenlasega kohtudes pääsu.

See ei ole siiski peamine. Peamine on see, et hullunud printer prindib muudkui ähvardusi, manöövrid ei vähene ja Arktikat võib veel kaua soojaks kütta. Ja sellel vaikselt oma käsi soojendada.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Teema:
Arktika (25)

Samal teemal

Venemaa toetab Arktika probleemide lahendamist konstruktiivse dialoogi abil
Holland süüdistab Venemaad NATO Arktika-õppuste segamises
Politoloog: USA on möönnud oma jõuetust Arktikas
Mis on Putini Londoni kesklinna ilmumise taga
Briti kaitseministeerium ennustas Venemaale maailmavalitsemist
Tagid:
sõjavägi, armee, poliitika, Arktika, Venemaa, Suurbritannia

Peamised teemad