06:45 24. Märts 2019
Kuula otse
 • USD1.1302
 • RUB72.7425
USA demokraatide endine presidendikandidaat Hillary Clinton

Hillary Clinton välistas uuesti USA presidendiks pürgimise

© REUTERS / LUCAS JACKSON
Välisuudised
lühendatud link
18 0 0

USA demokraatide endine presidendikandidaat Hillary Clinton ei kavatse järgmise aasta valimistel uuesti riigipeaks pürgida, kuid kinnitas, et "ei kao kuhugi".

TALLINN, 6. märts — Sputnik. Endine välisminister, senaator ja esileedi ütles New Yorgi telejaama News 12 veebilehele riputatud usutluses, et jätkab töötamist, sõnavõtmist ja seismist selle eest, millesse ta usub, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

"See, mis on meie riigis praegu kaalul, sellised asjad, mis praegu juhtuvad, häirivad mind tõsiselt," sõnas Clinton.

Eksvälisministri sõnum järgmisel aastal presidendiks pürgivatele demokraatidele on, et "mitte midagi ei tohi võtta iseenesestmõistetavalt, kuigi on olemas pikk nimekiri tõelisi probleeme ja murtud lubadusi", mille vabariiklasest presidendi Donald Trumpi valitsus on endast maha jätnud.

Clinton süüdistas FBI juhti valimiskaotuses >>

Clinton kaotas 2016. aasta presidendivalimistel Trumpile. 2008. aastal esimest korda riigipeaks pürgides kaotas ta demokraatide eelvalimistel hilisemale presidendile Barack Obamale.

Venemaa on USA tulevase presidendi juba valinud, illustreeriv foto
© Фото : Алексей Филиппов

Sputnik Eesti teatas varem, et USA luureagentuurid süüdistasid Venemaad sekkumises USA 2016. aasta presidendivalimistesse, samuti sidemetes Donald Trumpiga.

Uurimist juhib eriprokurör Robert Mueller ja USA Kongressi mõlemad kojad. Siiani pole keegi mingeid tõendeid esitanud.

Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov nimetas süüdistusi "absoluutselt alusetuteks". Välisminister Sergei Lavrov on korduvalt rõhutanud, et "sekkumist" kinnitavaid fakti pole.

Venemaa on valmis avaldama nn USA presidendivalimistesse "sekkumise" kirjavahetus, ütles Arvutiintsidentide rahvusliku koordineerimiskeskuse direktori asetäitja Nikolai Murašov, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti detsembris.

Jõulusekkumine Valges Majas: mida RT Trumpile kinkis >>

Ameerikas algas sisuliselt juba 2020. aasta presidendivalimiste kampaania. Vähemalt Demokraatlikus parteis, kus presidendikandidaadi kohale on oodata uskumatut rebimist. Tänapäeval ei toimu Ameerika Ühendriikides ühtki kampaaniat ilma "Venemaa sekkumiseta". Nii ka seekord, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti RIA Noovsti kolumnisti. 

Samal teemal

Trump parastab: FBI-st lekitati, et ka Clinton töötas Putini heaks
Clinton jutustas McCainiga Tallinna hotellis peetud "viinavõistlusest"
USA presidendivalimised kaotanud Clinton pidas lõpukõne
Tagid:
poliitika, Demokraatlik partei, USA, presidendivalimised, Hillary Clinton

Peamised teemad

 • Diplomaatide aukarika omanikuks sai Keskerakonna meeskond

  Minijalgpalliturniiril Diplomat Cup 2019 osales seitse meeskonda: Armeenia, Moldova, Venemaa, Türgi ja USA saatkondade ning Eesti Keskerakonna meeskond, ja turniiri uustulnuk – Tallinnas resideeruvate kaitseatašeede võistkond.

  26
 • Vene hävitajad Su-27 saatsid kahel korral USA pommitajaid Balti mere kohal

  USA õhujõudude strateegilised pommituslennukid teevad üha rohkem lende Läänemere kohal. Vene Su-27 hävitajad olid kahel korral ööpäeva jooksul sunnitud õhku tõusma, et Ameerika pommitajaid saata.

  28
 • Siseministeerium kutsub varuma toitu, illustreeriv foto

  Siseministeerium saadab inimestele e-kirja, milles kutsub varuma koju piisavas koguses toitu ja muud vajalikku, et elada üle nädalane kriis. Eesti elanikeni jõuavad ka kriisideks valmistumise käitumisjuhised.

  149