10:12 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Välisuudised
lühendatud link
71 0 0

USA demokraatide endine presidendikandidaat Hillary Clinton ei kavatse järgmise aasta valimistel uuesti riigipeaks pürgida, kuid kinnitas, et "ei kao kuhugi".

TALLINN, 6. märts — Sputnik. Endine välisminister, senaator ja esileedi ütles New Yorgi telejaama News 12 veebilehele riputatud usutluses, et jätkab töötamist, sõnavõtmist ja seismist selle eest, millesse ta usub, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

"See, mis on meie riigis praegu kaalul, sellised asjad, mis praegu juhtuvad, häirivad mind tõsiselt," sõnas Clinton.

Eksvälisministri sõnum järgmisel aastal presidendiks pürgivatele demokraatidele on, et "mitte midagi ei tohi võtta iseenesestmõistetavalt, kuigi on olemas pikk nimekiri tõelisi probleeme ja murtud lubadusi", mille vabariiklasest presidendi Donald Trumpi valitsus on endast maha jätnud.

Clinton süüdistas FBI juhti valimiskaotuses >>

Clinton kaotas 2016. aasta presidendivalimistel Trumpile. 2008. aastal esimest korda riigipeaks pürgides kaotas ta demokraatide eelvalimistel hilisemale presidendile Barack Obamale.

Venemaa on USA tulevase presidendi juba valinud, illustreeriv foto
© Фото : Алексей Филиппов

Sputnik Eesti teatas varem, et USA luureagentuurid süüdistasid Venemaad sekkumises USA 2016. aasta presidendivalimistesse, samuti sidemetes Donald Trumpiga.

Uurimist juhib eriprokurör Robert Mueller ja USA Kongressi mõlemad kojad. Siiani pole keegi mingeid tõendeid esitanud.

Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov nimetas süüdistusi "absoluutselt alusetuteks". Välisminister Sergei Lavrov on korduvalt rõhutanud, et "sekkumist" kinnitavaid fakti pole.

Venemaa on valmis avaldama nn USA presidendivalimistesse "sekkumise" kirjavahetus, ütles Arvutiintsidentide rahvusliku koordineerimiskeskuse direktori asetäitja Nikolai Murašov, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti detsembris.

Jõulusekkumine Valges Majas: mida RT Trumpile kinkis >>

Ameerikas algas sisuliselt juba 2020. aasta presidendivalimiste kampaania. Vähemalt Demokraatlikus parteis, kus presidendikandidaadi kohale on oodata uskumatut rebimist. Tänapäeval ei toimu Ameerika Ühendriikides ühtki kampaaniat ilma "Venemaa sekkumiseta". Nii ka seekord, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti RIA Noovsti kolumnisti. 

Samal teemal

Trump parastab: FBI-st lekitati, et ka Clinton töötas Putini heaks
Clinton jutustas McCainiga Tallinna hotellis peetud "viinavõistlusest"
USA presidendivalimised kaotanud Clinton pidas lõpukõne
Tagid:
poliitika, Demokraatlik partei, USA, presidendivalimised, Hillary Clinton

Peamised teemad